Tenis

14/06/2012 - 12:19 - Updated 14/06/2012 - 12:43

Eliminisano 8 nosilaca

Eliminisano 8 nosilaca - Tenis

Drugog takmičarskog dana na ATP turniru u Kvinsu, čak osam nosilaca je završilo takmičenje, a najveće iznenađenje je napravio Nikola Mau

Mau koji je trenutno 65.igrač na ATP rang listi je razočarao domaće navijače. Francuz je u tri seta eliminisao dvostrukog pobednika, branioca titule Endija Mareja. Odluka je pala u taj-brejku trećeg seta, u kojem je Endi Marej osvojio samo jedan poen.

Janko Tipsarević plasirao se u osminu finala na turniru Kvins u Londonu pošto je u drugom kolu savladao Amerikanca Rajana Svitinga sa 2:0 u setovima – 6:1, 7:6 (7:2).

Tipsarević je kao treći nosilac bio slobodan na startu takmičenja, a njegov naredni rival je Jen Hsun Lu iz Kineskog Tajpeha, koji je posle velike borbe pobedio Hrvata Iva Karlovića sa 2:1 u setovima – 6:7 (3:7), 7:6 (8:6), 7:6 (9:7). Karloviću nije pomoglo ni 35 aseva.

Simone Boleli je iznenadio Žila Simona, dok je Francuz Rožer-Vaselin bio bolji od Endija Rodika. Ivan Dodig je nakon duže vremana vezao dve pobjde na jednom turniru, u Kvinsu je pobedio Japanca Soedu 6-3,7-6 (3).

Iznenađenje je napravio i Čeh, Lukas Rasol koji je u tri seta nadigrao Markosa Bagdatisa.

Rezultati 2.kolo:

Ivan Dodig (Hrv) - Go Soeda (Jap, 15) 6-3, 7-6 (3)

Nicolas Mahut (Fra) - Andy Murray (VB, 1) 6-3, 6-7 (4), 7-6 (1)

Gregor Dimitrov (Bug) - Gulles Müller (Lux, 14) 7-6 (1), 6-4

Kevin Anderson (JAR, 9) - Sergiy Stakhovsky (Ukr) 7-6 (5), 2-6, 3-4, predaja Stakhovskog

Feliziano Lopez (Špa, 5) - Steve Darcis (Bel) 6-3, 3-6, 7-5

Xavier Malisse (Belgija) - Alex Bogomolov Jr (Rus, 13) 6-3, 4-6, 6-0

Sam Querrey (SAD) - Denis Istomin (Uzb, 12) 7-6 (4), 6-3

Jo - Wilfried Tsonga (Fra, 2) - Jamie Baker (VB) 6-3, 6-2

David Nalbandian (Arg, 10) - Ruben Bemelmans (Bel) 6-4, 6-2

Janko Tipsarević (Srb, 3) - Ryan Sweeting (SAD) 6-1, 7-6 (2)

Marin Čilić (Hrv, 6) - Matthew Ebden (Aus) 6-2, 6-1

Lukas Rosol (Češ) - Marcos Baghdatis (Cyp, 11) 6-3, 4-6, 6-4

Simone Bolelli (Ita) - Giles Simon (Fra, 4) 4-6, 6-3, 7-6 (2)

Roger-Vasselin (Fra) - Andy Roddick (SAD, 7) 6-4, 4-6, 7-5

Yen - Hsun Lu (Kineski Tajpeh) - Ivo Karlović (Hrv) 6-7 (3),7-6 (6),7-6 (7)

*LINK - Tenis

VTA: Ana i Jelena čuvaju pozicije - Tenis

Tenis - VTA: Ana i Jelena čuvaju pozicije

Iako je u finalu turnira u Tokiju savladala Karolinu Voznjacki, Ana Ivanović nije napredovala na VTA listi, za razliku od Dankinje.

Zatišje na ATP listi - Tenis

Tenis - Zatišje na ATP listi

Poslednja ATP lista nije donela bitnije promene u odnosu na prošli ponedeljak, Novak je lider, a drugi srpski teniseri su zabeležili diskretne pomake.

Sjajna Ana slavila u Tokiju i napravila veliki korak ka Singapuru - Tenis

Tenis - Sjajna Ana slavila u Tokiju i napravila veliki korak ka Singapuru

Ana Ivanović je nadigrala Karolinu Voznjacki u dva seta u finalu Toraj Pan Pacifik opena u Tokiju i osvojila je četvrtu titulu u sezoni.

Sezona je završena za Azarenku - Tenis

Tenis - Sezona je završena za Azarenku

Beloruska teniserka Viktorija Azarenka neće nastupati na preostalim turnirima u tekućoj sezoni zbog povreda.

Li Na završava karijeru - Tenis

Tenis - Li Na završava karijeru

Prva teniserka iz Azije koja je osvojila gren slem titulu, Kineskinja Li Na je najavila završetak profesionalne karijere.

Žreb Dejvis kupa - Tenis

Tenis - Žreb Dejvis kupa

Žrebom Dejvis kupa, koji je održan u Dubaiju, odlučeno je da se u prvom kolu naredne godine sastanu Srbija i Hrvatska.

Ana Ivanović u finalu turnira u Tokiju - Tenis

Tenis - Ana Ivanović u finalu turnira u Tokiju

Ana Ivanović je zabeležila novu pobedu u Japanu, savladala je Nemicu Anđelik Kerber u dva seta, rezultatom 7:5, 6:3 i izborila mesto u finalu VTA turnira.

Ana najzad savladala Šafarovu - Tenis

Tenis - Ana najzad savladala Šafarovu

Ana Ivanović je izborila polufinale VTA turnira u Tokiju, nakon što je zabeležila prvu pobedu u poslednjih šest duela sa Čehinjom, Lusi Šafarovom.

Ana savladala Azarenku u Japanu - Tenis

Tenis - Ana savladala Azarenku u Japanu

Ana Ivanović je izborila plasman u četvrtfinale turnira u Tokiju, nakon što je savladala Beloruskinju Viktoriju Azarenku u dva seta, rezultatom 6:3, 6:4.

Srbija ostaje u Svetskoj grupi Dejvis kupa - Tenis

Tenis - Srbija ostaje u Svetskoj grupi Dejvis kupa

Teniska selekcija Srbije je u baraž meču u Bangaloru savladala Indiju 3:2 i naredne godine će se takmičiti u Svetskoj grupi Dejvis kupa.