20/06/2012 - 11:31 - Updated 20/06/2012 - 11:41

Jelena eliminisana u prvom kolu

JJ poražena u prvom kolu - Tenis
AFP

Turnir u Den Bošu je završen za Jelenu Janković već u prvom kolu, nakon poraza od Šveđanke Sofije Arvidson, 6:2, 3:6, 6:4

Nepunih 48 sati posle finala turnira u Birmingemu, Jelena Janković nije bila fizički odmorna za duel sa raspoloženom Šveđankom. Jelena je u Den Bošu osmi put ove sezone eliminisana u prvom kolu WTA turnira.

U odnosu na prethodnih sedam eliminacija u 2012. za koje i nije imala dobro opravdanje, u Den Bošu se radilo o klasičnom umoru srpske teniserke.

Posle lako izgubljenog prvog seta protiv Arvidson, Jelena je u drugom krenula na sve ili ništa i serijom riskantnih udaraca uspela je da se dokopa brejka koji ju je odveo i do izjednačenja u setovima.

U trećem setu je Arvidsonova konstantno bila u maloj prednosti, a u samom finišu meča načinila je brejk kojim je, posle dva sata i 13 minuta igre izborila plasman u drugu rundu takmičenja, gde je očekuje Aranča Rus.

Turnir u Den Bošu igra se za nagradni fond od 220.000 dolara.

*LINK - Tenis

Ana ubedljiva protiv Švajcarkinje za osminu finala - Tenis

Tenis - Ana ubedljiva protiv Švajcarkinje za osminu finala

Ana Ivanović je ponovo dominirala na turniru u Pekingu, u dva seta Srpkinja je savladala Rominu Oprandi rezultatom 6:4, 6:2.

Preokret Marija za drugo kolo - Tenis

Tenis - Preokret Marija za drugo kolo

Britanac Endi Mari je morao da odigra tri seta u duelu sa Jiržijem Janovicem i posle preokreta zabeleži pobedu.

Đoković savladao Garsija-Lopeza u Pekingu - Tenis

Tenis - Đoković savladao Garsija-Lopeza u Pekingu

U svom prvom meču posle US Opena, Novak Đoković je uz dosta fluktuacija u kvalitetu igre došao do trijumfa u dva seta na startu turnira u Kini.

Troicki odličan na startu u Pekingu - Tenis

Tenis - Troicki odličan na startu u Pekingu

Viktor Troicki je još jednom po povratku na teren demonstrirao sjajan tenis, savladao je Mihaila Južnog u dva seta u prvom kolu ATP turnira u Kini.

Ani prijao odmor, Srpkinja deklasirala Benčić   - Tenis

Tenis - Ani prijao odmor, Srpkinja deklasirala Benčić

Ana Ivanović je ubedljivo startovala turnir u Pekingu, savladala je Švajcarkinju Belindu Benčić u dva seta, rezultatom 6:2, 6:1.

Đoković lider ATP liste, Troicki napreduje - Tenis

Tenis - Đoković lider ATP liste, Troicki napreduje

Najbolji teniser sveta je Novak Đoković, koji je sakupio 12.150 bodova, 3.515 više od drugoplasiranog Rafaela Nadala.

VTA: Ana napreduje, Bojana pada - Tenis

Tenis - VTA: Ana napreduje, Bojana pada

Na poslednjoj rang listi Ženske teniske asocijacije, najbolja srpska teniserka je Ana Ivanović, koja zauzima deveto mesto.

Kvitova slavila u Kini - Tenis

Tenis - Kvitova slavila u Kini

VTA turnir u Vuhanu, koji je obeležilo mnogo predaja teniserki, okončen je trijumfom Čehinje Petre Kvitove.

Mari šampion u Šenženu - Tenis

Tenis - Mari šampion u Šenženu

Posle više od godinu dana, Endi Mari je osvojio trofej na ATP turu, pobedom u finalu turnira u Šaenženu.

Troicki bez polufinala u Kini - Tenis

Tenis - Troicki bez polufinala u Kini

Posle eliminacije prvog nosioca, Viktor Troicki nije uspeo da savlada Kolumbijca Santjaga Hiralda i izbori plasman među četiri najbolja u Šenženu.