Tenis

25/06/2012 - 17:08 - Updated 25/06/2012 - 17:28

Novak ekspresno do drugog kola

Novak lako do drugog kola - Tenis

Novak Đoković je sjajno krenuo u odbranu trofeja na Vimbldonu, brzim trijumfom nad Huanom Karlosom Fererom 6:3, 6:3, 6:1

Kako to običaji nalažu i ovogodišnje izdanje Vimbldona je otvorio prošlogodišnji šampion. Novak Đoković je ovacijama gledalaca dočekan na Centralnom terenu i delovao je veoma opušten i rasterećen jer je turnir najzad počeo. Veoma samouvereno je Novak odigrao svoj prvi meč na ovogodišnjem Vimbldonu i za samo 93 minuta je završio posao.

Novak je odlično otvorio meč, bez izgubljenog poena je osvojio prvi gem. Ferer je uzvratio istom merom zahvaljujući greškama srpskog tenisera. U trećem gemu Đoković je nastavio sa greškama i svom protivniku je dozvolio da dođe do dve prilike za brejk, pa je Španac poveo sa 2:1.

Najbolji teniser sveta je odmah agresivno uzvratio, da bi sigurnim servisom došao do nove prednosti. Ferero je uspeo da izjednači na 3:3, da bi potom Đoković odličnom igrom uzeo dva gema za 5:3. Đoković je potom servirao za set u čemu je i uspeo posle 33 minuta igre.

Novak je u drugom setu zaigrao značajno agresivnije i već u trećem gemu je došao do brejka za 2:1. Novak je čuvao brejk prednosti u gemovima koji su sledili. Kada je Ferero imao priliku da oduzme servis Đokoviću, srpski teniser se odlično odbranio i poveo sa 5:3. U narednom gemu Novak je došao do dve set lopte, ali je Ferero obe odbranio i posle tri izjednačenja prvi reket sveta je poveo sa 2:0 u setovima.

Novak je bio veoma ubedljiv na startu trećeg seta i već u drugom gemu je došao do brejka za 2:0. U narednom gemu, Đoković je imao malih problema da zadrži svoj servis, ali je ipak došao do velikh 3:0. Sačuvao je inerciju Novak i nastavio niz gemova kojeg je Ferero prekinuo tek u šestom gemu za 5:1. Đoković je u narednom gemu servirao za meč i plasman u drugo kolo i uz malo problema koje mu je zadao borbeni Ferer, Đoković je trijumfom počeo treći Gren slem turnir u sezoni.

U drugom kolu, Novak Đoković će igrati protiv boljeg iz susreta Amerikanca Rajana Herisona i Jen-Hsun Lua iz Kineskog Tajpeha.

*LINK - Tenis

Ana izabrala teži put do trećeg kola - Tenis

Tenis - Ana izabrala teži put do trećeg kola

Ana Ivanović je u drugom kolu turnira u Majamiju prokockala servis za pobedu i tri meč lopte u drugom setu, ali je ipak pobedila stotu teniserku sveta.

Bojana bez trećeg kola, Gavrilova šokirala Šarapovu - Tenis

Tenis - Bojana bez trećeg kola, Gavrilova šokirala Šarapovu

Srpkinja nije uspela da savlada Jelinu Svitolinu u drugom kolu turnira u Ki Biskejnu, dok je mlada Ruskinja, Darija Gavrilova eliminisala Mariju Šarapovu.

Novak Đoković kod Matsa Vilandera - Tenis

Tenis - Novak Đoković kod Matsa Vilandera

U četvrtak 26.III, u emisiji "Game, Set & Mats", gost Matsa Vilandera biće najbolji teniser sveta, Novak Đoković.

Uspešan start Bojane Jovanovski - Tenis

Tenis - Uspešan start Bojane Jovanovski

Srpkinja Bojana Jovanovski je najzad zabeležila pobedu na startu nekog VTA turnira, u prvom kolu takmičenja u Majamiju pobedila je Monu Bartel, u tri seta.

VTA: Jelena ponovo u Top 20 - Tenis

Tenis - VTA: Jelena ponovo u Top 20

Nakon izvanrednog turnira u Indijan Velsu, gde je igrala finale, Jelena Janković se posle kraće pauze vratila među dvadeset najboljih teniserki sveta.

ATP: Četvorica Srba u Top 100  - Tenis

Tenis - ATP: Četvorica Srba u Top 100

Nakon reprize prošlogodišnjeg finala u Indijan Velsu, razlika u bodovima između Novaka Đokovića i Rodžera Federera je ostala na 4.000.

Federer nemoćan, jubilarna titula za Đokovića - Tenis

Tenis - Federer nemoćan, jubilarna titula za Đokovića

U 38. susretu dvojice najboljih tenisera, Novak Đoković je 18.put savladao Rodžera Federera, odbranio je titulu u Indijan Velsu i osvojio 50. trofej u karijeri.

Revija brejkova i trijumf Halepove - Tenis

Tenis - Revija brejkova i trijumf Halepove

Jelena Janković nije uspela da ponovi uspeh iz 2010. godine, jer je Simona Halep zabeležila pobedu u finalu turnira u Indijan Velsu.

J.J. izborila finale u Indijan Velsu - Tenis

Tenis - J.J. izborila finale u Indijan Velsu

Jelena Janković je napravila preokret u polufinalnom meču turnira u Kaliforniji, savladala je u tri seta Nemicu Sabinu Lisicki

Đoković superiorno do finala - Tenis

Tenis - Đoković superiorno do finala

Novak Đoković je fokusiranom i preciznom igrom 17. put savladao Endija Marija i u nedelju će u finalu braniti trofej turnira u Indijan Velsu.