Tenis

25/06/2012 - 17:08 - Updated 25/06/2012 - 17:28

Novak ekspresno do drugog kola

Novak lako do drugog kola - Tenis

Novak Đoković je sjajno krenuo u odbranu trofeja na Vimbldonu, brzim trijumfom nad Huanom Karlosom Fererom 6:3, 6:3, 6:1

Kako to običaji nalažu i ovogodišnje izdanje Vimbldona je otvorio prošlogodišnji šampion. Novak Đoković je ovacijama gledalaca dočekan na Centralnom terenu i delovao je veoma opušten i rasterećen jer je turnir najzad počeo. Veoma samouvereno je Novak odigrao svoj prvi meč na ovogodišnjem Vimbldonu i za samo 93 minuta je završio posao.

Novak je odlično otvorio meč, bez izgubljenog poena je osvojio prvi gem. Ferer je uzvratio istom merom zahvaljujući greškama srpskog tenisera. U trećem gemu Đoković je nastavio sa greškama i svom protivniku je dozvolio da dođe do dve prilike za brejk, pa je Španac poveo sa 2:1.

Najbolji teniser sveta je odmah agresivno uzvratio, da bi sigurnim servisom došao do nove prednosti. Ferero je uspeo da izjednači na 3:3, da bi potom Đoković odličnom igrom uzeo dva gema za 5:3. Đoković je potom servirao za set u čemu je i uspeo posle 33 minuta igre.

Novak je u drugom setu zaigrao značajno agresivnije i već u trećem gemu je došao do brejka za 2:1. Novak je čuvao brejk prednosti u gemovima koji su sledili. Kada je Ferero imao priliku da oduzme servis Đokoviću, srpski teniser se odlično odbranio i poveo sa 5:3. U narednom gemu Novak je došao do dve set lopte, ali je Ferero obe odbranio i posle tri izjednačenja prvi reket sveta je poveo sa 2:0 u setovima.

Novak je bio veoma ubedljiv na startu trećeg seta i već u drugom gemu je došao do brejka za 2:0. U narednom gemu, Đoković je imao malih problema da zadrži svoj servis, ali je ipak došao do velikh 3:0. Sačuvao je inerciju Novak i nastavio niz gemova kojeg je Ferero prekinuo tek u šestom gemu za 5:1. Đoković je u narednom gemu servirao za meč i plasman u drugo kolo i uz malo problema koje mu je zadao borbeni Ferer, Đoković je trijumfom počeo treći Gren slem turnir u sezoni.

U drugom kolu, Novak Đoković će igrati protiv boljeg iz susreta Amerikanca Rajana Herisona i Jen-Hsun Lua iz Kineskog Tajpeha.

Pretraga TV Programa Primer: Fudbal, Liga Šampiona, Eurogolovi…

*LINK - Tenis

Kris Evert u timu Eurosporta na Rolan Garosu - Tenis

Tenis - Kris Evert u timu Eurosporta na Rolan Garosu

Evert će učestvovati u novom pan-evropskom šou “Tenis za Evert”, komentarisaće žensko finale i pojavljivaće se kao gošća u emisijama Eurosporta.

Nadal "vulgarno" eliminisan u Barseloni - Tenis

Tenis - Nadal "vulgarno" eliminisan u Barseloni

Fabio Fonjini je priredio senzaciju na šljaci u Barseloni, savladao je Rafaela Nadala u prvom meču na turniru, a Španac je svoju igru opisao kao vulgarnu.

Još jedan istorijski uspeh Novaka Đokovića - Tenis

Tenis - Još jedan istorijski uspeh Novaka Đokovića

Pored osvajanja i trećeg Mastersa u sezoni, Novak Đoković je postavio rekord ATP liste, kao teniser koji je napravio najveću prednost na čelu u odnosu na drugop

Bez promena na VTA listi - Tenis

Tenis - Bez promena na VTA listi

Na rang listi Ženske teniske asocijacije nije bilo značajnijih pomeranja, jer je većina takmičarki odmarala, jer su na programu bili mečevi FED kupa.

Istorijski trijumf Novaka Đokovića - Tenis

Tenis - Istorijski trijumf Novaka Đokovića

Najbolji teniser sveta je pobedom nad Tomašom Berdihom 7:5, 4:6, 6:3 u finalu turnira u Monte Karlu osvoji i treći Masters u sezoni.

"Kralj šljake" nemoćan, Novak u finalu - Tenis

Tenis - "Kralj šljake" nemoćan, Novak u finalu

Najbolji teniser sveta je demonstrirao moć u duelu sa Rafaelom Nadalom, rezultatom 6:3, 6:3, Novak Đoković je izborio plasman u finale Mastersa u Monte Karlu.

Novak deklasirao Čilića - Tenis

Tenis - Novak deklasirao Čilića

Najbolji teniser sveta, Novak Đoković je održao čas tenisa šampionu US Opena, Marinu Čiliću, u četvrtfinalu Mastersa u Monte Karlu.

Đoković rutinski savladao Austrijanca - Tenis

Tenis - Đoković rutinski savladao Austrijanca

Najbolji teniser sveta, Novak Đoković je bez većih problema u dva seta savladao Andreasa Hajder-Maurera, za četvrtfinale Mastersa u Monte Karlu.

Đoković savladao Španca u Monte Karlu - Tenis

Tenis - Đoković savladao Španca u Monte Karlu

Najbolji teniser sveta, Novak Đoković je zabeležio pobedu na startu turnira u Monte Karlu, rezultatom 6:1, 6:4 Srbin je izborio plasman u treće kolo.

Herojska pobeda Troickog - Tenis

Tenis - Herojska pobeda Troickog

Viktor Troicki je posle velike borbe savladao Martina Kližana, u prvom kolu mastersa u Monte Karlu Srbin je slavio rezultatom 7:6(5), 5:7, 6:2.