Tenis

25/06/2012 - 17:08 - Updated 25/06/2012 - 17:28

Novak ekspresno do drugog kola

Novak lako do drugog kola - Tenis

Novak Đoković je sjajno krenuo u odbranu trofeja na Vimbldonu, brzim trijumfom nad Huanom Karlosom Fererom 6:3, 6:3, 6:1

Kako to običaji nalažu i ovogodišnje izdanje Vimbldona je otvorio prošlogodišnji šampion. Novak Đoković je ovacijama gledalaca dočekan na Centralnom terenu i delovao je veoma opušten i rasterećen jer je turnir najzad počeo. Veoma samouvereno je Novak odigrao svoj prvi meč na ovogodišnjem Vimbldonu i za samo 93 minuta je završio posao.

Novak je odlično otvorio meč, bez izgubljenog poena je osvojio prvi gem. Ferer je uzvratio istom merom zahvaljujući greškama srpskog tenisera. U trećem gemu Đoković je nastavio sa greškama i svom protivniku je dozvolio da dođe do dve prilike za brejk, pa je Španac poveo sa 2:1.

Najbolji teniser sveta je odmah agresivno uzvratio, da bi sigurnim servisom došao do nove prednosti. Ferero je uspeo da izjednači na 3:3, da bi potom Đoković odličnom igrom uzeo dva gema za 5:3. Đoković je potom servirao za set u čemu je i uspeo posle 33 minuta igre.

Novak je u drugom setu zaigrao značajno agresivnije i već u trećem gemu je došao do brejka za 2:1. Novak je čuvao brejk prednosti u gemovima koji su sledili. Kada je Ferero imao priliku da oduzme servis Đokoviću, srpski teniser se odlično odbranio i poveo sa 5:3. U narednom gemu Novak je došao do dve set lopte, ali je Ferero obe odbranio i posle tri izjednačenja prvi reket sveta je poveo sa 2:0 u setovima.

Novak je bio veoma ubedljiv na startu trećeg seta i već u drugom gemu je došao do brejka za 2:0. U narednom gemu, Đoković je imao malih problema da zadrži svoj servis, ali je ipak došao do velikh 3:0. Sačuvao je inerciju Novak i nastavio niz gemova kojeg je Ferero prekinuo tek u šestom gemu za 5:1. Đoković je u narednom gemu servirao za meč i plasman u drugo kolo i uz malo problema koje mu je zadao borbeni Ferer, Đoković je trijumfom počeo treći Gren slem turnir u sezoni.

U drugom kolu, Novak Đoković će igrati protiv boljeg iz susreta Amerikanca Rajana Herisona i Jen-Hsun Lua iz Kineskog Tajpeha.

*LINK - Tenis

9.dan US Opena: Plan direktnih prenosa na kanalima Eurosporta - Tenis

Tenis - 9.dan US Opena: Plan direktnih prenosa na kanalima Eurosporta

Iako danas srpski predstavnici neće izlaziti na borilišta, uzbuđenja na terenima Flašing medousa neće nedostajati.

Krunićeva poražena posle epske bitke  - Tenis

Tenis - Krunićeva poražena posle epske bitke

Nakon dva sata i 19 minuta velike borbe, Aleksandra Krunić je morala da čestita Viktoriji Azarenki pobedu i plasman u četvrtfinale, rezultatom 4:6, 6:4, 6:4.

Novak savladao borbenog Kolšrajbera - Tenis

Tenis - Novak savladao borbenog Kolšrajbera

Novak Đoković je izborio plasman u 22. uzastopno Gren slem četvrtfinale, pobedom 6:1, 7:5, 6:4 nad Filipom Kolšrajberom, za 123 minuta igre.

Jelenu eliminisala tinejdžerka sa US Opena - Tenis

Tenis - Jelenu eliminisala tinejdžerka sa US Opena

Jelena Janković je u osmini finala završila učešće na Otvorenom prvenstvu Amerike u tenisu, jer je poražena u dva seta u meču sa Belindom Benčić, 7:6(6), 6:3.

Simon iznenadio Ferera, Federer ubedljiv - Tenis

Tenis - Simon iznenadio Ferera, Federer ubedljiv

Francuz Žil Simon je priredio iznenađenje u trećem kolu US Opena, savladao je četvrtog nosioca, Španca Davida Ferera u četiri seta, rezultatom 6:3, 3:6, 6:1 6:3

Voznjacki eliminisala Šarapovu - Tenis

Tenis - Voznjacki eliminisala Šarapovu

Dankinja Karolina Voznjacki je izborila plasman u četvrtfinale US Opena, pobedom u tri seta nad Marijom Šarapovom, rezultatom 6:4, 2:6, 6:2.

8.dan US Opena: Aleksandra i Novak na Eurosportu - Tenis

Tenis - 8.dan US Opena: Aleksandra i Novak na Eurosportu

Jedini preostali predstavnici Srbije danas igraju mečeve osmine finala US Opena, uz direktan prenos na Eurosportu i Eurosport Plejeru.

Krunić napravila senzaciju u Njujorku - Tenis

Tenis - Krunić napravila senzaciju u Njujorku

Aleksandra Krunić je izborila plasman u osminu finala Otvorenog prvenstva Amerike pobedom 6:4, 6:4 u duelu sa Čehinjom Petrom Kvitovom.

Jelena Janković zatvara sedmi dan US Opena na Eurosportu 2 - Tenis

Tenis - Jelena Janković zatvara sedmi dan US Opena na Eurosportu 2

Jelena Janković igra za četvrtfinale US Opena protiv Švajcarkinje Belinde Benčić, meč otvara večernji program od 01.00h na Artur Ešu i Eurosportu 2.

Podvig Aleksandre Krunić - Tenis

Tenis - Podvig Aleksandre Krunić

Srpska teniserka je savladala favorizovanu Amerikanku Medison Kiz i rezultatom 7-6(4) 2-6 7-5 izborila plasman u treće kolo US Opena.