Tenis

25/06/2012 - 17:08 - Updated 25/06/2012 - 17:28

Novak ekspresno do drugog kola

Novak lako do drugog kola - Tenis

Novak Đoković je sjajno krenuo u odbranu trofeja na Vimbldonu, brzim trijumfom nad Huanom Karlosom Fererom 6:3, 6:3, 6:1

Kako to običaji nalažu i ovogodišnje izdanje Vimbldona je otvorio prošlogodišnji šampion. Novak Đoković je ovacijama gledalaca dočekan na Centralnom terenu i delovao je veoma opušten i rasterećen jer je turnir najzad počeo. Veoma samouvereno je Novak odigrao svoj prvi meč na ovogodišnjem Vimbldonu i za samo 93 minuta je završio posao.

Novak je odlično otvorio meč, bez izgubljenog poena je osvojio prvi gem. Ferer je uzvratio istom merom zahvaljujući greškama srpskog tenisera. U trećem gemu Đoković je nastavio sa greškama i svom protivniku je dozvolio da dođe do dve prilike za brejk, pa je Španac poveo sa 2:1.

Najbolji teniser sveta je odmah agresivno uzvratio, da bi sigurnim servisom došao do nove prednosti. Ferero je uspeo da izjednači na 3:3, da bi potom Đoković odličnom igrom uzeo dva gema za 5:3. Đoković je potom servirao za set u čemu je i uspeo posle 33 minuta igre.

Novak je u drugom setu zaigrao značajno agresivnije i već u trećem gemu je došao do brejka za 2:1. Novak je čuvao brejk prednosti u gemovima koji su sledili. Kada je Ferero imao priliku da oduzme servis Đokoviću, srpski teniser se odlično odbranio i poveo sa 5:3. U narednom gemu Novak je došao do dve set lopte, ali je Ferero obe odbranio i posle tri izjednačenja prvi reket sveta je poveo sa 2:0 u setovima.

Novak je bio veoma ubedljiv na startu trećeg seta i već u drugom gemu je došao do brejka za 2:0. U narednom gemu, Đoković je imao malih problema da zadrži svoj servis, ali je ipak došao do velikh 3:0. Sačuvao je inerciju Novak i nastavio niz gemova kojeg je Ferero prekinuo tek u šestom gemu za 5:1. Đoković je u narednom gemu servirao za meč i plasman u drugo kolo i uz malo problema koje mu je zadao borbeni Ferer, Đoković je trijumfom počeo treći Gren slem turnir u sezoni.

U drugom kolu, Novak Đoković će igrati protiv boljeg iz susreta Amerikanca Rajana Herisona i Jen-Hsun Lua iz Kineskog Tajpeha.

*LINK - Tenis

Ana Ivanović u finalu turnira u Tokiju - Tenis

Tenis - Ana Ivanović u finalu turnira u Tokiju

Ana Ivanović je zabeležila novu pobedu u Japanu, savladala je Nemicu Anđelik Kerber u dva seta, rezultatom 7:5, 6:3 i izborila mesto u finalu VTA turnira.

Li Na završava karijeru - Tenis

Tenis - Li Na završava karijeru

Prva teniserka iz Azije koja je osvojila gren slem titulu, Kineskinja Li Na je najavila završetak profesionalne karijere.

Žreb Dejvis kupa - Tenis

Tenis - Žreb Dejvis kupa

Žrebom Dejvis kupa, koji je održan u Dubaiju, odlučeno je da se u prvom kolu naredne godine sastanu Srbija i Hrvatska.

Ana najzad savladala Šafarovu - Tenis

Tenis - Ana najzad savladala Šafarovu

Ana Ivanović je izborila polufinale VTA turnira u Tokiju, nakon što je zabeležila prvu pobedu u poslednjih šest duela sa Čehinjom, Lusi Šafarovom.

Ana savladala Azarenku u Japanu - Tenis

Tenis - Ana savladala Azarenku u Japanu

Ana Ivanović je izborila plasman u četvrtfinale turnira u Tokiju, nakon što je savladala Beloruskinju Viktoriju Azarenku u dva seta, rezultatom 6:3, 6:4.

Srbija ostaje u Svetskoj grupi Dejvis kupa - Tenis

Tenis - Srbija ostaje u Svetskoj grupi Dejvis kupa

Teniska selekcija Srbije je u baraž meču u Bangaloru savladala Indiju 3:2 i naredne godine će se takmičiti u Svetskoj grupi Dejvis kupa.

VTA: Krunić ispala iz Top 100 - Tenis

Tenis - VTA: Krunić ispala iz Top 100

Na najnovijoj VTA listi, Srbija ponovo ima samo tri teniserke među sto najboljih, jer je Aleksandra Krunić pokvarila rejting.

ATP: Nadal smanjio Novakovu prednost - Tenis

Tenis - ATP: Nadal smanjio Novakovu prednost

Najnovija ATP lista nije donela bitnije promene u Top 10, a Viktor Troicki je prvi put posle suspenzije među 200 najboljih tenisera sveta.

Francuska u finalu Dejvis kupa - Tenis

Tenis - Francuska u finalu Dejvis kupa

Teniska reprezentacija Francuske je osvojila i trećibod u polufinalnom susretu Dejvis kupa sa Češkom,dok je Švajcarcima potreban još jedan bod za finale.

Srbija povela 2:0 protiv Indije - Tenis

Tenis - Srbija povela 2:0 protiv Indije

Teniska reprezentacija Srije je odlično počela duel sa Indijom za opstanak u Svetskoj grupi Dejvis kupa, jer nakon prvog dana vodi protiv Indije 2:0.