Tenis

25/06/2012 - 17:29 - Updated 25/06/2012 - 18:03

Venus eliminisana u prvom kolu

Venus eliminisana  - Tenis

Petostruka šampionka Vimbldona, Venus Vilijams je izgubila u prvom kolu od Ruskinje Jelene Vesnine sa 6:1, 6:3.

Venus Vilijams je do danas samo na svom vimbldonskom debiju 1997. godine završila takmičenje u prvom kolu, a imajući u vidu njen poraz u drugom kolu Rolan Garosa nameće se pitanje kakva je budućnost njene karijere.

U 32. godini, Amerikanka pokušava da ostane u WTA turu uprkos dijagnostifikovanoj autoimunoj bolestin Sjogrenovom sindromu, koji izaziva hroničan umor i bleda je senka velike šampionke.

Ona nije uspela da se oporavi od lošeg starta u duelu sa specijalistkinjom za dubl, Jelenom Vesninom koja je za samo 75 minuta završila meč na terenu broj dva.

Delovalo je da je svaki udarac visoke Amerikanke veliki napor za nju, a prilikom promene strana, Venus je sporo hodala ka svojoj stolici.

Venus se takmičenjima vratila u martu, posle sedam meseci pauze zbog zdravstvenih problema, a do sada su je nebrojeno puta pitali i predlagali povlačenje iz profesionalnog tenisa.

"Nepostoji mogućnost da se pet šest loših turnira povučem, jer to nisam ja", rekla Amerikanka i dodala, "ja sam tvrda, kad vam kažem, tvrda kao orah"

Samanta Stosur je pobedom počela takmičenje u Ol Ingland klubu, plasiravši se u drugo kolo trijumfom nad Karlom Suarez Navaro sa 6:1, 6:3.

Venus eliminisana - Tenis

Peta nositeljka je pre dve godine bila eliminisana u prvom kolu, a protiv Navaro je odigrala napadački od samog starta, dominirajući sa osnovne linije kao i pri izlascima na mrežu.

Australijanku su bodrili navijači pesmom "Ako voliš Ozije, tapši rukama" i ona je protutnjala kroz prvi set za samo 26 minuta.

Jednom je izgubila svoj servis u drugom setu, ali je bila neuporedivo bolja od Špankinje koja je 35 mesta lošije plasirana.

*LINK - Tenis

Krunićeva poražena posle epske bitke  - Tenis

Tenis - Krunićeva poražena posle epske bitke

Nakon dva sata i 19 minuta velike borbe, Aleksandra Krunić je morala da čestita Viktoriji Azarenki pobedu i plasman u četvrtfinale, rezultatom 4:6, 6:4, 6:4.

Novak savladao borbenog Kolšrajbera - Tenis

Tenis - Novak savladao borbenog Kolšrajbera

Novak Đoković je izborio plasman u 22. uzastopno Gren slem četvrtfinale, pobedom 6:1, 7:5, 6:4 nad Filipom Kolšrajberom, za 123 minuta igre.

Jelenu eliminisala tinejdžerka sa US Opena - Tenis

Tenis - Jelenu eliminisala tinejdžerka sa US Opena

Jelena Janković je u osmini finala završila učešće na Otvorenom prvenstvu Amerike u tenisu, jer je poražena u dva seta u meču sa Belindom Benčić, 7:6(6), 6:3.

Simon iznenadio Ferera, Federer ubedljiv - Tenis

Tenis - Simon iznenadio Ferera, Federer ubedljiv

Francuz Žil Simon je priredio iznenađenje u trećem kolu US Opena, savladao je četvrtog nosioca, Španca Davida Ferera u četiri seta, rezultatom 6:3, 3:6, 6:1 6:3

Voznjacki eliminisala Šarapovu - Tenis

Tenis - Voznjacki eliminisala Šarapovu

Dankinja Karolina Voznjacki je izborila plasman u četvrtfinale US Opena, pobedom u tri seta nad Marijom Šarapovom, rezultatom 6:4, 2:6, 6:2.

8.dan US Opena: Aleksandra i Novak na Eurosportu - Tenis

Tenis - 8.dan US Opena: Aleksandra i Novak na Eurosportu

Jedini preostali predstavnici Srbije danas igraju mečeve osmine finala US Opena, uz direktan prenos na Eurosportu i Eurosport Plejeru.

Krunić napravila senzaciju u Njujorku - Tenis

Tenis - Krunić napravila senzaciju u Njujorku

Aleksandra Krunić je izborila plasman u osminu finala Otvorenog prvenstva Amerike pobedom 6:4, 6:4 u duelu sa Čehinjom Petrom Kvitovom.

Jelena Janković zatvara sedmi dan US Opena na Eurosportu 2 - Tenis

Tenis - Jelena Janković zatvara sedmi dan US Opena na Eurosportu 2

Jelena Janković igra za četvrtfinale US Opena protiv Švajcarkinje Belinde Benčić, meč otvara večernji program od 01.00h na Artur Ešu i Eurosportu 2.

Podvig Aleksandre Krunić - Tenis

Tenis - Podvig Aleksandre Krunić

Srpska teniserka je savladala favorizovanu Amerikanku Medison Kiz i rezultatom 7-6(4) 2-6 7-5 izborila plasman u treće kolo US Opena.

Jelena Janković deklasirala Šveđanku - Tenis

Tenis - Jelena Janković deklasirala Šveđanku

Jelena Janković je za 59 minuta igre, dozvolila Joani Larson da osvoji samo jedan gem, plasman u treće kolo Srpkinja je obezbedila rezultatom 6:1, 6:0.