Tenis

27/06/2012 - 15:27 - Updated 27/06/2012 - 16:20

Uspešan početak Ane Ivanović

Uspešan start Ane Ivanović - Tenis

Najbolja srpska teniserka je uz mnogo napora ipak uspešno počela takmičenje na Vimbldonu, pobedivši Mariju Hose Martines Sančes.

Ivanovićeva je posle dosta problema sa drugim servisom savladala Špankinju u tri seta, sa 6:3, 3:6, 6:3, i u narednoj rundi igraće sa Ukrajinkom Katarinom Bondarenko.

Srpkinja je tokom dva sata igre iskoristla pet od devet, a spasila tri od sedam brejk šansi. Odličan prvi servis pokvarila je sa samo 38% drugog, ali je sa 11 vinera više zasluženo slavila.

Meč između srpske i španske teniserke je bio planiran za utorak, ali prenatrpanog rasporeda, pomeren za sredu.

Neočekivani odmor je prijao Ivanovićevoj jer je odmah na startu meča napravila brejk za 2:0. Međutim, sledeća dva servis gema je Ana izgubila i to ju je koštalo prednosti (3:3), iako je imala nekoliko šansi za novi brejk.

Ivanovićeva je potom napravila seriju od tri uzastopna gema i zasluženo osvojila prvi set sa 6:3.

U drugom setu je linijski sudija poklonio poen španskoj teniserki, koja je povela sa 2:0, a Ana je psihološki bila veoma uzdrmana što se i odrazilo na njenu igru.

Srpkinja je imala servis za izjednačenje pri rezultatu 3:2, ali nije uspela da se vrati u igru i izgubila je drugi set sa 3:6.

Na startu trećeg seta nije bilo brejkova sve do petog gema, kada je Ana "ubacila u višu brzinu" i ekspresno povela sa 5:2.

Martinez Sančez je u svoju korist rešila poslednji servis gem za 5:3, međutim, nije mogla da spreči Aninu pobedu i plasman u drugo kolo Vimbldona.

*LINK - Tenis

Đoković u četvrtfinalu turnira u Kini - Tenis

Tenis - Đoković u četvrtfinalu turnira u Kini

Najbolji teniser sveta, Novak Đoković je izborio plasman među osam najboljih na turniru u Pekingu, pobedom u duelu sa Kanađaninom Vasekom Pospišilom.

Ana ubedljiva protiv Švajcarkinje za osminu finala - Tenis

Tenis - Ana ubedljiva protiv Švajcarkinje za osminu finala

Ana Ivanović je ponovo dominirala na turniru u Pekingu, u dva seta Srpkinja je savladala Rominu Oprandi rezultatom 6:4, 6:2.

Troicki odličan na startu u Pekingu - Tenis

Tenis - Troicki odličan na startu u Pekingu

Viktor Troicki je još jednom po povratku na teren demonstrirao sjajan tenis, savladao je Mihaila Južnog u dva seta u prvom kolu ATP turnira u Kini.

Đoković savladao Garsija-Lopeza u Pekingu - Tenis

Tenis - Đoković savladao Garsija-Lopeza u Pekingu

U svom prvom meču posle US Opena, Novak Đoković je uz dosta fluktuacija u kvalitetu igre došao do trijumfa u dva seta na startu turnira u Kini.

Preokret Marija za drugo kolo - Tenis

Tenis - Preokret Marija za drugo kolo

Britanac Endi Mari je morao da odigra tri seta u duelu sa Jiržijem Janovicem i posle preokreta zabeleži pobedu.

Ani prijao odmor, Srpkinja deklasirala Benčić   - Tenis

Tenis - Ani prijao odmor, Srpkinja deklasirala Benčić

Ana Ivanović je ubedljivo startovala turnir u Pekingu, savladala je Švajcarkinju Belindu Benčić u dva seta, rezultatom 6:2, 6:1.

Đoković lider ATP liste, Troicki napreduje - Tenis

Tenis - Đoković lider ATP liste, Troicki napreduje

Najbolji teniser sveta je Novak Đoković, koji je sakupio 12.150 bodova, 3.515 više od drugoplasiranog Rafaela Nadala.

VTA: Ana napreduje, Bojana pada - Tenis

Tenis - VTA: Ana napreduje, Bojana pada

Na poslednjoj rang listi Ženske teniske asocijacije, najbolja srpska teniserka je Ana Ivanović, koja zauzima deveto mesto.

Kvitova slavila u Kini - Tenis

Tenis - Kvitova slavila u Kini

VTA turnir u Vuhanu, koji je obeležilo mnogo predaja teniserki, okončen je trijumfom Čehinje Petre Kvitove.

Mari šampion u Šenženu - Tenis

Tenis - Mari šampion u Šenženu

Posle više od godinu dana, Endi Mari je osvojio trofej na ATP turu, pobedom u finalu turnira u Šaenženu.