28/06/2012 - 08:42 - Updated 28/06/2012 - 09:03

Janko preokretom pobedio Svitinga

Uporni Janko u 3. kolu - Tenis
Reuters

Trećeg dana Vimbldona, Janko Tipsarević je odigrao meč drugog kola protiv Amerikanca Rajana Svitinga i slavio je sa 5:7, 7:5, 6:4, 6:2

Janko je odigrao jedan od slabijih prvih setova ove sezone protiv tenisera koji je servirao izvanredno. Sviting je toliko dobro čuvao servis da je poslednja dva gema osvojio sa nulom, dok je Janko na 5:6 servirao slabo, i dozvolio je Amerikancu da napravi brejk i osvoji prvi set.

Uporni Janko nije planirao da posle tri dana završi Vimbldon i u drugom setu je počeo preokret. Bilo je neizvesno sve do devetog gema, kada je Janko bio veoma uporan da oduzme servis, ali posle sedam izjednačenja na servis Svitinga na kraju je Amerikanac došao do 5:4.

Takav epilog devetog gema nije demoralisao Tipsarevića, koji je posle 10. gema, bez izgubljenog poena, u narednom izgubio samo jedan i to na servis protivnika i konačno je došao do brejka, a nešto kasnije i do seta.

Kod rezultata 2:1 za Janka u trećem setu, uz brejk Tipsarevića, meč je prekinut zbog kiše, a nastavljen je posle 19 časova, kada je Tipsarević odlučnom igrom najavio preokret. Nije dopustio protivniku ni jedan brejk, pa je set dobio sa 6:4.

Četvrti set je počeo servisom Svitinga, a srpskom teniseru je malo nedostajalo da odmah napravi brejk. To je uspeo u sledeće dve prilike, pa je poveo sa 4:1, imao servis, i na kraju rutinski priveo meč kraju dozvolivši Svitingu da osvoji tek još jedan gem.

*LINK - Tenis

Autoritetom i veštinom do osmine finala - Tenis

Tenis - Autoritetom i veštinom do osmine finala

Novak Đoković je i u drugom meču u Ki Biskejnu igrao promenljivo, furiozno je osvojio prvi set, da bi u drugom demonstrirao moć tek nakon brejka Stiva Darsisa.

Turnir u Majamiju je završen za Anu - Tenis

Tenis - Turnir u Majamiju je završen za Anu

Ana Ivanović je u Ki Biskejnu odigrala još jedan meč prepun oscilacija, čime je pomogla Sabini Lisicki da zabeleži pobedu rezultatom 7:6(4), 7:5.

Prevelike oscilacije u pobedi na startu turnira u Majamiju - Tenis

Tenis - Prevelike oscilacije u pobedi na startu turnira u Majamiju

Branilac titule na turniru u Ki Biskejnu, Novak Đoković je u drugom kolu u tri seta savladao SLovaka Martina Kližana, rezultatom 6:0, 5:7, 6:1.

Troicki u trećem kolu, Krajinović namučio Monfisa - Tenis

Tenis - Troicki u trećem kolu, Krajinović namučio Monfisa

Viktor Troicki je u drugom kolu turnira u Majamiju u tri seta savladao Simonea Bolelija, a Filip Krajinović je hrabro odigrao protiv Monfisa i izgubio 3:6, 6:2,

Ana izabrala teži put do trećeg kola - Tenis

Tenis - Ana izabrala teži put do trećeg kola

Ana Ivanović je u drugom kolu turnira u Majamiju prokockala servis za pobedu i tri meč lopte u drugom setu, ali je ipak pobedila stotu teniserku sveta.

Bojana bez trećeg kola, Gavrilova šokirala Šarapovu - Tenis

Tenis - Bojana bez trećeg kola, Gavrilova šokirala Šarapovu

Srpkinja nije uspela da savlada Jelinu Svitolinu u drugom kolu turnira u Ki Biskejnu, dok je mlada Ruskinja, Darija Gavrilova eliminisala Mariju Šarapovu.

Novak Đoković kod Matsa Vilandera - Tenis

Tenis - Novak Đoković kod Matsa Vilandera

U četvrtak 26.III, u emisiji "Game, Set & Mats", gost Matsa Vilandera biće najbolji teniser sveta, Novak Đoković.

Uspešan start Bojane Jovanovski - Tenis

Tenis - Uspešan start Bojane Jovanovski

Srpkinja Bojana Jovanovski je najzad zabeležila pobedu na startu nekog VTA turnira, u prvom kolu takmičenja u Majamiju pobedila je Monu Bartel, u tri seta.

VTA: Jelena ponovo u Top 20 - Tenis

Tenis - VTA: Jelena ponovo u Top 20

Nakon izvanrednog turnira u Indijan Velsu, gde je igrala finale, Jelena Janković se posle kraće pauze vratila među dvadeset najboljih teniserki sveta.

ATP: Četvorica Srba u Top 100  - Tenis

Tenis - ATP: Četvorica Srba u Top 100

Nakon reprize prošlogodišnjeg finala u Indijan Velsu, razlika u bodovima između Novaka Đokovića i Rodžera Federera je ostala na 4.000.