28/06/2012 - 08:42 - Updated 28/06/2012 - 09:03

Janko preokretom pobedio Svitinga

Uporni Janko u 3. kolu - Tenis
Reuters

Trećeg dana Vimbldona, Janko Tipsarević je odigrao meč drugog kola protiv Amerikanca Rajana Svitinga i slavio je sa 5:7, 7:5, 6:4, 6:2

Janko je odigrao jedan od slabijih prvih setova ove sezone protiv tenisera koji je servirao izvanredno. Sviting je toliko dobro čuvao servis da je poslednja dva gema osvojio sa nulom, dok je Janko na 5:6 servirao slabo, i dozvolio je Amerikancu da napravi brejk i osvoji prvi set.

Uporni Janko nije planirao da posle tri dana završi Vimbldon i u drugom setu je počeo preokret. Bilo je neizvesno sve do devetog gema, kada je Janko bio veoma uporan da oduzme servis, ali posle sedam izjednačenja na servis Svitinga na kraju je Amerikanac došao do 5:4.

Takav epilog devetog gema nije demoralisao Tipsarevića, koji je posle 10. gema, bez izgubljenog poena, u narednom izgubio samo jedan i to na servis protivnika i konačno je došao do brejka, a nešto kasnije i do seta.

Kod rezultata 2:1 za Janka u trećem setu, uz brejk Tipsarevića, meč je prekinut zbog kiše, a nastavljen je posle 19 časova, kada je Tipsarević odlučnom igrom najavio preokret. Nije dopustio protivniku ni jedan brejk, pa je set dobio sa 6:4.

Četvrti set je počeo servisom Svitinga, a srpskom teniseru je malo nedostajalo da odmah napravi brejk. To je uspeo u sledeće dve prilike, pa je poveo sa 4:1, imao servis, i na kraju rutinski priveo meč kraju dozvolivši Svitingu da osvoji tek još jedan gem.

*LINK - Tenis

Nadal propušta turnire u Torontu i Sinsinatiju - Tenis

Tenis - Nadal propušta turnire u Torontu i Sinsinatiju

Rafael Nadal zbog povrede ruke neće nastupiti na Rodžers kupu u Toronti i na Mastersu u Sinsinatiju.

Ana uspešno startovala u Stenfordu - Tenis

Tenis - Ana uspešno startovala u Stenfordu

Na početku severnoameričke turneje, srpska teniserka je savladala Sabinu Lisicki iz Nemačke, u dva seta rezultatom 7:6(2), 6:1.

Jovanovski posle preokreta do drugog kola - Tenis

Tenis - Jovanovski posle preokreta do drugog kola

Bojana Jovanovski je posle velike borbe uspela da savlada Australijanku Oliviju Rogovsku u tri seta, rezultatom 6:7(5), 7:5, 7:5

ATP: Troicki napredovao 222 mesta - Tenis

Tenis - ATP: Troicki napredovao 222 mesta

Poslednja ATP lista nije donela promene u vrhu, lider tenisera profesionalaca je Novak Đoković, dok je Viktor Troicki napravio veliki progres.

VTA: Jovanovski napredovala posle Azerbejdžana - Tenis

Tenis - VTA: Jovanovski napredovala posle Azerbejdžana

Najnovija VTA lista nije donela bilo kakve promene u vrhu, ali se Bojana Jovanovski na dva mesta približila svom rekordnom rejtingu.

Bojana poražena u finalu - Tenis

Tenis - Bojana poražena u finalu

Bojana Jovanovski nije uspela da ponovi uspeh iz 2012. kada je bila šampionka VTA turnira u Bakuu.

Jovanovski u finalu turnira u Bakuu - Tenis

Tenis - Jovanovski u finalu turnira u Bakuu

Srpska teniserka Bojana Jovanovski je izborila plasman u finale VTA turnira u Bakuu.

Verdasko zaustavio Viktora u Gštadu - Tenis

Tenis - Verdasko zaustavio Viktora u Gštadu

Na svom prvom turniru posle godinu dana suspenzije, Viktor Troicki je došao do četvrtfinala, gde je poražen u duelu sa Fernandom Verdaskom.

Troicki se vratio pobedom u Gštadu - Tenis

Tenis - Troicki se vratio pobedom u Gštadu

Posle godinu dana suspenzije, Viktor Troicki se vratio na ATP turnire i u svom prvom meču zabeležio je pobedu u dva seta, 7:6, 6:4.

ATP: Novak na tronu, progres Lajovića - Tenis

Tenis - ATP: Novak na tronu, progres Lajovića

Najnovija ATP lista nije donela zanačajnije promene na vrhu, a srpski teniser Dušan Lajović je napredovao za 13 mesta, do 58. pozicije.