28/06/2012 - 08:42 - Updated 28/06/2012 - 09:03

Janko preokretom pobedio Svitinga

Uporni Janko u 3. kolu - Tenis
Reuters

Trećeg dana Vimbldona, Janko Tipsarević je odigrao meč drugog kola protiv Amerikanca Rajana Svitinga i slavio je sa 5:7, 7:5, 6:4, 6:2

Janko je odigrao jedan od slabijih prvih setova ove sezone protiv tenisera koji je servirao izvanredno. Sviting je toliko dobro čuvao servis da je poslednja dva gema osvojio sa nulom, dok je Janko na 5:6 servirao slabo, i dozvolio je Amerikancu da napravi brejk i osvoji prvi set.

Uporni Janko nije planirao da posle tri dana završi Vimbldon i u drugom setu je počeo preokret. Bilo je neizvesno sve do devetog gema, kada je Janko bio veoma uporan da oduzme servis, ali posle sedam izjednačenja na servis Svitinga na kraju je Amerikanac došao do 5:4.

Takav epilog devetog gema nije demoralisao Tipsarevića, koji je posle 10. gema, bez izgubljenog poena, u narednom izgubio samo jedan i to na servis protivnika i konačno je došao do brejka, a nešto kasnije i do seta.

Kod rezultata 2:1 za Janka u trećem setu, uz brejk Tipsarevića, meč je prekinut zbog kiše, a nastavljen je posle 19 časova, kada je Tipsarević odlučnom igrom najavio preokret. Nije dopustio protivniku ni jedan brejk, pa je set dobio sa 6:4.

Četvrti set je počeo servisom Svitinga, a srpskom teniseru je malo nedostajalo da odmah napravi brejk. To je uspeo u sledeće dve prilike, pa je poveo sa 4:1, imao servis, i na kraju rutinski priveo meč kraju dozvolivši Svitingu da osvoji tek još jedan gem.

*LINK - Tenis

Đoković u četvrtfinalu turnira u Kini - Tenis

Tenis - Đoković u četvrtfinalu turnira u Kini

Najbolji teniser sveta, Novak Đoković je izborio plasman među osam najboljih na turniru u Pekingu, pobedom u duelu sa Kanađaninom Vasekom Pospišilom.

Ana ubedljiva protiv Švajcarkinje za osminu finala - Tenis

Tenis - Ana ubedljiva protiv Švajcarkinje za osminu finala

Ana Ivanović je ponovo dominirala na turniru u Pekingu, u dva seta Srpkinja je savladala Rominu Oprandi rezultatom 6:4, 6:2.

Đoković savladao Garsija-Lopeza u Pekingu - Tenis

Tenis - Đoković savladao Garsija-Lopeza u Pekingu

U svom prvom meču posle US Opena, Novak Đoković je uz dosta fluktuacija u kvalitetu igre došao do trijumfa u dva seta na startu turnira u Kini.

Preokret Marija za drugo kolo - Tenis

Tenis - Preokret Marija za drugo kolo

Britanac Endi Mari je morao da odigra tri seta u duelu sa Jiržijem Janovicem i posle preokreta zabeleži pobedu.

Troicki odličan na startu u Pekingu - Tenis

Tenis - Troicki odličan na startu u Pekingu

Viktor Troicki je još jednom po povratku na teren demonstrirao sjajan tenis, savladao je Mihaila Južnog u dva seta u prvom kolu ATP turnira u Kini.

Ani prijao odmor, Srpkinja deklasirala Benčić   - Tenis

Tenis - Ani prijao odmor, Srpkinja deklasirala Benčić

Ana Ivanović je ubedljivo startovala turnir u Pekingu, savladala je Švajcarkinju Belindu Benčić u dva seta, rezultatom 6:2, 6:1.

Đoković lider ATP liste, Troicki napreduje - Tenis

Tenis - Đoković lider ATP liste, Troicki napreduje

Najbolji teniser sveta je Novak Đoković, koji je sakupio 12.150 bodova, 3.515 više od drugoplasiranog Rafaela Nadala.

VTA: Ana napreduje, Bojana pada - Tenis

Tenis - VTA: Ana napreduje, Bojana pada

Na poslednjoj rang listi Ženske teniske asocijacije, najbolja srpska teniserka je Ana Ivanović, koja zauzima deveto mesto.

Kvitova slavila u Kini - Tenis

Tenis - Kvitova slavila u Kini

VTA turnir u Vuhanu, koji je obeležilo mnogo predaja teniserki, okončen je trijumfom Čehinje Petre Kvitove.

Mari šampion u Šenženu - Tenis

Tenis - Mari šampion u Šenženu

Posle više od godinu dana, Endi Mari je osvojio trofej na ATP turu, pobedom u finalu turnira u Šaenženu.