28/06/2012 - 08:42 - Updated 28/06/2012 - 09:03

Janko preokretom pobedio Svitinga

Uporni Janko u 3. kolu - Tenis
Reuters

Trećeg dana Vimbldona, Janko Tipsarević je odigrao meč drugog kola protiv Amerikanca Rajana Svitinga i slavio je sa 5:7, 7:5, 6:4, 6:2

Janko je odigrao jedan od slabijih prvih setova ove sezone protiv tenisera koji je servirao izvanredno. Sviting je toliko dobro čuvao servis da je poslednja dva gema osvojio sa nulom, dok je Janko na 5:6 servirao slabo, i dozvolio je Amerikancu da napravi brejk i osvoji prvi set.

Uporni Janko nije planirao da posle tri dana završi Vimbldon i u drugom setu je počeo preokret. Bilo je neizvesno sve do devetog gema, kada je Janko bio veoma uporan da oduzme servis, ali posle sedam izjednačenja na servis Svitinga na kraju je Amerikanac došao do 5:4.

Takav epilog devetog gema nije demoralisao Tipsarevića, koji je posle 10. gema, bez izgubljenog poena, u narednom izgubio samo jedan i to na servis protivnika i konačno je došao do brejka, a nešto kasnije i do seta.

Kod rezultata 2:1 za Janka u trećem setu, uz brejk Tipsarevića, meč je prekinut zbog kiše, a nastavljen je posle 19 časova, kada je Tipsarević odlučnom igrom najavio preokret. Nije dopustio protivniku ni jedan brejk, pa je set dobio sa 6:4.

Četvrti set je počeo servisom Svitinga, a srpskom teniseru je malo nedostajalo da odmah napravi brejk. To je uspeo u sledeće dve prilike, pa je poveo sa 4:1, imao servis, i na kraju rutinski priveo meč kraju dozvolivši Svitingu da osvoji tek još jedan gem.

*LINK - Tenis

Preokret Marija za titulu u Beču - Tenis

Tenis - Preokret Marija za titulu u Beču

Endi Mari je posle velike borbe savladao u finalu Erste bank opena u Beču Španca Davida Ferera, posle tri odigrana seta.

Žreb završnog VTA turnira u Singapuru - Tenis

Tenis - Žreb završnog VTA turnira u Singapuru

Poslednji turnir sezone okuplja osam najboljih teniserki u godini, a u Singapuru će se takmičiti i najbolja srpska teniserka Ana Ivanovic.

Davidenko odlazi u penziju - Tenis

Tenis - Davidenko odlazi u penziju

Ruski teniser Nikolaj Davidenko objavio je da je došao kraj njegove profesionalne karijere.

Mari zaustavio Viktora u Beču - Tenis

Tenis - Mari zaustavio Viktora u Beču

Srpski teniser nije uspeo da priredi senzaciju i da savlada Endija Marija za finale turnira u Beču i povratak među sto najboljih tenisera sveta.

Sjajni Viktor u polufinalu u Beču - Tenis

Tenis - Sjajni Viktor u polufinalu u Beču

Viktor Troicki krupnim koracima ide ka 100 najboljih tenisera sveta, savladao je Tomaša Belučija u tri seta za polufinale ATP 250 turnira u Beču

Troicki superioran u Beču - Tenis

Tenis - Troicki superioran u Beču

Viktor Troicki je zabeležio novu pobedu na ATP 250 turniru u Beču, srpski teniser savladao je Lukaša Rosola u dva seta, rezultatom 6:3, 6:2, za 55 minuta igre.

Krunićeva u osmini finala u Moskvi - Tenis

Tenis - Krunićeva u osmini finala u Moskvi

Srpkinja Aleksandra Krunić izborila je plasman među 16 najboljih teniserki na Kupu Kremlja, nakon trijumfa u duelu sa Karolinom Garsijom.

Troicki rutinski do drugog kola - Tenis

Tenis - Troicki rutinski do drugog kola

Srpski teniser Viktor Troicki je bez većih napora, nadahnutom igrom, izborio plasman u drugo kolo ATP turnira u Beču.

Troicki izborio mesto u glavnom žrebu u Beču - Tenis

Tenis - Troicki izborio mesto u glavnom žrebu u Beču

Viktor Troicki je prošao kvalifikacije za ATP turnir u Beču, nakon preokreta uspeo je da savlada poslednju prepreku, Belgijanca Rubena Bemelmansa.

ATP: Ofanziva Federera, tri Srbina u Top 100 - Tenis

Tenis - ATP: Ofanziva Federera, tri Srbina u Top 100

Najnovija ATP lista je donela promenu na mestu broj dva, gde je Rafaela Nadala smenio Rodžer Federer.