02/07/2012 - 17:22 - Updated 02/07/2012 - 19:28

Kraj turnira za Šarapovu - Tenis
Reuters

Nemica Sabina Lisicki, koje je uz mnogo napora eliminisala Bojanu Jovanovski, danas je bila bolja od prve nositeljke Vimbldona, Marije Šarapove

Šharapova je u Vimbldonu po rejtingu i formi bila veliki favorit, iako nije nakon Rolan Garosa odigrala ni jedan meč na travi. U Ol Ingland klub je došla sa titulama iz Pariza, Rima i Štutgart, ali se već protiv Pironkove malo mučila.

Danas protiv Lisicki nije osvojila ni set, iako je bila blizu u prvom. Lisicki je vodila 5-1, Šarpova je došla na 5-4 i imala je priliku čak i da izjednači. Lisicki je dobila prvi set, nakon čega je usledio prekid zbog kiše. U drugom setu je Lisicki ranim brejkom stigla do velike prednosti 3-0, ali danas je Šarapova igrala loše da bi se vratila u meč.

Serena Vilijams je u zanimljivom meču zaustavila Jaroslavu Švedovu. Odluka je pala u trećem setu, Serena je kod 5-5 napravila brejk i na kraju je odservirala za meč. Meč Serene i Jaroslave sa tribina je posmatrao legendarni košarkaš Čikago Bulsa, Skoti Pipen, dok je Dirk Novicki bio u boksu sa roditeljima Sabine Lisicki.

Frančeska Skjiavone je imala set i brejk prednosti u drugom, ali to nije znala pretvoriti u pobedu, pa je braniteljka naslova u Londonu, Petra Kvitova prošla u četvrtfinale. Treći set je Kvitova dobila sa 6-1. Anđelik Kerber je bila sigurna protiv Kim Klajsters, baš kao i Tamira Pašek u meču sa Robertom Vinći. Pašek jedina nije nositeljka među teniserkama koje su prošle u četvrtfinale.

Tenis - Komplikovan žreb za Đokovića na US Openu

Najbolji igrač sveta, Novak Đoković će imati težak zadatak na Otvorenom prvenstvu Amerike u tenisu, odlučeno je žrebom u Njujorku.

US Open bez šampiona - Tenis

Tenis - US Open bez šampiona

Rafael Nadal je objavio da neće braniti tituluna turniru u Flašing Medousu u Njujorku, koji počinje 25. avgusta.

VTA: Ana među deset najboljih - Tenis

Tenis - VTA: Ana među deset najboljih

Na poslednjoj VTA listi, Srbija je jedina zamlja koja ima dve teniserke među deset najboljih n svetu, Anu Ivanović na devetom i Jelenu Janković na desetom mestu

80. titula Rodžera Federera - Tenis

Tenis - 80. titula Rodžera Federera

Maestro iz Bazela, Rodžer Federer je u Sinsinatiju šesti put osvojio turnir, u isto toliko finala, što je njegov jubilarni 80. ATP trofej u karijeri.

ATP: Novakova prednost raste i pored poraza - Tenis

Tenis - ATP: Novakova prednost raste i pored poraza

I pored eliminacije na turniru u SInsinatiju, prednost Novaka Đokovića na čelu ATP liste u odnosu na Rafaela Nadala je skoro duplirana.

Premijerni trijumf Serene Vilijams u Ohaju - Tenis

Tenis - Premijerni trijumf Serene Vilijams u Ohaju

Serena Vilijams je trijumfom nad Anom Ivanović u finalu turnira u Sinsinatiju, prvi put u karijeri osvojila taj turnir.

Ana u finalu Sinsinatija - Tenis

Tenis - Ana u finalu Sinsinatija

Ana Ivanović je u dramatičnom polufinalnom meču turnira u Sinsinatiju uspela da savlada Mariju Šarapovu rezultatom 6:2, 5:7, 7:5.

Serena ubedljiva protiv Jelene - Tenis

Tenis - Serena ubedljiva protiv Jelene

Najbolja teniserka sveta, Serena Vilijams je dozvolila Jeleni Janković da osvoji samo četiri gema u četvrtfinalnom duelu Masters turnira u Sinsinatiju.

Sinsinati ostaje san, Robredo savladao Đokovića - Tenis

Tenis - Sinsinati ostaje san, Robredo savladao Đokovića

Novak Đoković će morati da sačeka bar još jednu godinu da osvoji jedini masters koji nema u kolekciji, turnir u Sinsinatiju.

Ana Ivanović lako do polufinala - Tenis

Tenis - Ana Ivanović lako do polufinala

Ana Ivanović je izborila plasman među četiri najbolje teniserke na turniru u Sinsinatiju pobedom nad Jelinom Svitolinom 6:2, 6:3.