Tenis

14/07/2012 - 13:03 - Updated 14/07/2012 - 13:18

Osmo polufinale za Ferera

Osmo polufinale za Ferera - Tenis

David Ferer je opravdao ulogu prvog nosioca na turniru u Bastadu, plasmanom u svoje osmo polufinale tekuće sezone

Ferer igra odlično i pokazao je da nema problema oko prilagođavanja na podloge. Igrao je polufinale Rolan Garosa, pa je osvojio Hertogenboš, igrao je četvrtfinale Vimbldona i evo ga u polufinalu Bastada. Protiv Tomija Robreda je imao određenih problema u drugom setu, ali su stvari došle na svoje u trećem.

Nikolas Almagro nema rezultate kao Ferer, ali i on je stigao do petog polufinala. U Sao Paulu je osvojio turnir, Nicu takođe, u Buenos Airesu je izgubio finale. I on je igrao tri seta, ali tri puno teža seta protiv Himeno Travera. Na kraju je slavio 7-5(5),4-6,6-3.

Pored Almagra i Ferera, u polufinalu su sve bolji Bugarin Gregor Dimitrov odnosno jedini igrač koji nije nosilac među ovom četvorkom, Čeh Jan Hajek.

Tenis - Mekinro nahvalio Đokovića

Legenda tenisa, Džon Mekinro nije štedep komplimente kada je govorio o Novaku Đokoviću

Novak remizirao sa Federerom u Delhiju - Tenis

Tenis - Novak remizirao sa Federerom u Delhiju

U završnom meču okršaja timova Delhija i Dubaija, Novak Đoković je uspeo da izvuče remi u duelu sa Rodžerom Federerom i da potvrdi trijumf gostujuće ekipe.

Federer doneo Švajcarskoj prvu "salataru" - Tenis

Tenis - Federer doneo Švajcarskoj prvu "salataru"

Pobedom nad Rišarom Gaskeom, Rodžer Federer je osvojio treći poen u finalu i doneo Švajcarskoj prvu u istoriji titulu šampiona Dejvis kupa.

Conga povređen, Gaske protiv Federera - Tenis

Tenis - Conga povređen, Gaske protiv Federera

U prvom meču poslednjeg dana finala Dejvis kupa, umesto Žo-Vilfrida Conge, na megdan Rodžeru Federeru izaći će Rišar Gaske.

Monfis iznenadio Federera - Tenis

Tenis - Monfis iznenadio Federera

Prvog takmičarskog dana u finalu Dejvis kupa, Gael Monfis je doneo važan bod reprezentaciji Francuske, savladao je Rodežera Federera u tri seta.

Finale Dejvis kupa, nastupa Federer - Tenis

Tenis - Finale Dejvis kupa, nastupa Federer

Danas počinje finalni okršaj u Dejvis kupu, u kojem će se Francuska i Švajcarska boriti za trofej, popularnu "salataru".

Murinjo ponosan na rukovanje sa Novakom - Tenis

Tenis - Murinjo ponosan na rukovanje sa Novakom

Menadžer Čelsija je izjavio da je veliki poštovalac tenisa i da je ponosan na trenutak kada se rukovao sa Đokovićem.

VTA: Serena je najbolja, Simona najviše napredovala - Tenis

Tenis - VTA: Serena je najbolja, Simona najviše napredovala

VTA sezona je gotova, a Ženska teniska asocijacija je tradicionalno izabrala najbolje takmičarke u 2014. godini.

Mirka zavadila saborce - Tenis

Tenis - Mirka zavadila saborce

Dan nakon kontraverznog finala u Londonu, stvari postaju malo jasnije, Vavrinka je zamerio Federeru na ponašanju njegove supruge tokom polufinalnog meča.

ATP: Tricki u Top 100, Đoković je najbolji - Tenis

Tenis - ATP: Tricki u Top 100, Đoković je najbolji

Na poslednjoj ATP listi, Srbija ponovo ima četiri tenisera među sto najboljih, a Novakova prednost, u odnosu na Federera, iznosi 1.810 bodova.