Tenis

15/07/2012 - 19:39 - Updated 15/07/2012 - 19:43

Ferer je nezustavljiv

Ferer je nezustavljiv - Tenis

David Ferer je u švedskom Bastadu osvojio peti turnir u sezoni, odnosno 16. u karijeri, pobedivši Nikolasa Almagra sa 6:2, 6:2

David Ferer je prvi put u Bastadu slavio 2007.godine, kada je pobedio Nikolasa Almagra u finalu, a sve to ponovio je i danas na istom mestu.

Ovo je bio njihov 11. međusobni duel i Nikolas Almagro još uvek nije uspeo da pobedi Španca.

Na turniru u Bastadu je imao određenih problema sa ramenom, ali bez obzira na to, Ferer je stigao zasluženo do novog naslova i to nakon svega 67 minuta igre. Almagro je u ovom finalu bio bez šansi, imao je tek jednu brejk priliku koju nije iskoristio, pa je ostao na dvanaest osvojenih titula.

*LINK - Tenis

Federer bolji od najboljeg - Tenis

Tenis - Federer bolji od najboljeg

Rodžer Federer je savladao u finalu turnira u Dubaiju najboljeg tenisera sveta, Novaka Đokovića, rezultatom 6:3, 7:5.

Đoković se namučio za finale u Dubaiju - Tenis

Tenis - Đoković se namučio za finale u Dubaiju

Nakon furioznog starta, Novak Đoković je posle nekoliko kriza uspeo da savlada Tomaša Berdiha, u polufinalu turnira u Dubaiju, rezultatom 6:0, 5:7, 6:4.

Ćorić priredio senzaciju u Dubaiju - Tenis

Tenis - Ćorić priredio senzaciju u Dubaiju

Mlada nada hrvatskog tenisa, Borna Ćorić je za 79 minuta pobedio Endija Marija na ATP turniru u Dubaiju.

49 minuta za polufinale u Dubaiju - Tenis

Tenis - 49 minuta za polufinale u Dubaiju

Najbolji teniser sveta, Novak Đoković je ekspresno savladao Turčina Marsela Ilhana u četvrtfinalu ATP turnira u Dubaiju, reuzlataom 6:1, 6:1.

Troicki među osam najboljih u Akapulku - Tenis

Tenis - Troicki među osam najboljih u Akapulku

Srpski teniser Viktor Troicki izborio je plasman u četvrtfinale ATP turnira u Akapulku pobedom nad Santjagom Hiraldom iz Kolumbije u dva seta.

Đoković rutinski savladao Golubjeva - Tenis

Tenis - Đoković rutinski savladao Golubjeva

Najbolji teniser sveta, Novak Đoković je demonstrirao moć u meču drugog kola ATP turnira u Dubaiju, savladao je Andreja Golubjeva rezultatom 6:1, 6:2.

Đoković bolji od Pospišila u Dubaiju  - Tenis

Tenis - Đoković bolji od Pospišila u Dubaiju

Nakon tačno 23 dana odmora, najbolji teniser sveta je krenuo u pohod na trofej u Dubaiju, Novak Đoković je u prvom kolu savladao Kanađanina 6:4, 6:4.

ATP: Nadal pokvario rejting - Tenis

Tenis - ATP: Nadal pokvario rejting

Eliminacijom u polufinalu turnira u Riju, Španac Rafael Nadal na najnovijoj ATP listi pokvario je rejting i danas je četvrti teniser sveta.

VTA: Ana stabilna, Jelena nazaduje - Tenis

Tenis - VTA: Ana stabilna, Jelena nazaduje

Nakon debakla na startu turnira u Dubaiju, Jelena Janković je za dve pozicije lošije plasirana na najnovijoj VTA listi, nego pre sedam dana.