Tenis

15/07/2012 - 19:39 - Updated 15/07/2012 - 19:43

Ferer je nezustavljiv

Ferer je nezustavljiv - Tenis

David Ferer je u švedskom Bastadu osvojio peti turnir u sezoni, odnosno 16. u karijeri, pobedivši Nikolasa Almagra sa 6:2, 6:2

David Ferer je prvi put u Bastadu slavio 2007.godine, kada je pobedio Nikolasa Almagra u finalu, a sve to ponovio je i danas na istom mestu.

Ovo je bio njihov 11. međusobni duel i Nikolas Almagro još uvek nije uspeo da pobedi Španca.

Na turniru u Bastadu je imao određenih problema sa ramenom, ali bez obzira na to, Ferer je stigao zasluženo do novog naslova i to nakon svega 67 minuta igre. Almagro je u ovom finalu bio bez šansi, imao je tek jednu brejk priliku koju nije iskoristio, pa je ostao na dvanaest osvojenih titula.

*LINK - Tenis

Jelenu eliminisala tinejdžerka sa US Opena - Tenis

Tenis - Jelenu eliminisala tinejdžerka sa US Opena

Jelena Janković je u osmini finala završila učešće na Otvorenom prvenstvu Amerike u tenisu, jer je poražena u dva seta u meču sa Belindom Benčić, 7:6(6), 6:3.

Krunić napravila senzaciju u Njujorku - Tenis

Tenis - Krunić napravila senzaciju u Njujorku

Aleksandra Krunić je izborila plasman u osminu finala Otvorenog prvenstva Amerike pobedom 6:4, 6:4 u duelu sa Čehinjom Petrom Kvitovom.

Jelena Janković zatvara sedmi dan US Opena na Eurosportu 2 - Tenis

Tenis - Jelena Janković zatvara sedmi dan US Opena na Eurosportu 2

Jelena Janković igra za četvrtfinale US Opena protiv Švajcarkinje Belinde Benčić, meč otvara večernji program od 01.00h na Artur Ešu i Eurosportu 2.

Podvig Aleksandre Krunić - Tenis

Tenis - Podvig Aleksandre Krunić

Srpska teniserka je savladala favorizovanu Amerikanku Medison Kiz i rezultatom 7-6(4) 2-6 7-5 izborila plasman u treće kolo US Opena.

Jelena Janković deklasirala Šveđanku - Tenis

Tenis - Jelena Janković deklasirala Šveđanku

Jelena Janković je za 59 minuta igre, dozvolila Joani Larson da osvoji samo jedan gem, plasman u treće kolo Srpkinja je obezbedila rezultatom 6:1, 6:0.

Novak Đoković deklasirao Pol Anri Matjua - Tenis

Tenis - Novak Đoković deklasirao Pol Anri Matjua

Šampion US Opena iz 2011. godine, prepustio je Francuzu Pol Anri Matjuu samo četiri gema za 88 minuta igre, rezultatom 6:1, 6:3, 6:0.

US Open završen za Anu Ivanović - Tenis

Tenis - US Open završen za Anu Ivanović

Ana Ivanović je neočekivano rano završila takmičenje na Flašing medousu, poražena je u drugom kolu u duelu sa Čehinjom Karolinom Pliškovom, rezultatom 7:5, 6:4.

Vavrinka izborio treće kolo US Opena - Tenis

Tenis - Vavrinka izborio treće kolo US Opena

Aktuelni šampion Australije, Stanislas Vavrinka je uspeo da savlada borbenog Tomaša Belučija u četiri seta.

Šarapova sprečila iznenađenje, Radvanska eliminisana - Tenis

Tenis - Šarapova sprečila iznenađenje, Radvanska eliminisana

Peta nositeljka Marija Šarapova nije dozvolila da se njeno ime nađe na već dugačkoj listi iznenađenja na US Openu

US Open 5.dan: Jelena Janković na Eurosportu - Tenis

Tenis - US Open 5.dan: Jelena Janković na Eurosportu

Jelena Janković otvara peti takmičarski dan na terenima Flašing Medousa, a direktan prenos na Eurosportu počinje po okončanju etape Vuelte, oko 17.45.