Tenis

15/07/2012 - 19:39 - Updated 15/07/2012 - 19:43

Ferer je nezustavljiv

Ferer je nezustavljiv - Tenis

David Ferer je u švedskom Bastadu osvojio peti turnir u sezoni, odnosno 16. u karijeri, pobedivši Nikolasa Almagra sa 6:2, 6:2

David Ferer je prvi put u Bastadu slavio 2007.godine, kada je pobedio Nikolasa Almagra u finalu, a sve to ponovio je i danas na istom mestu.

Ovo je bio njihov 11. međusobni duel i Nikolas Almagro još uvek nije uspeo da pobedi Španca.

Na turniru u Bastadu je imao određenih problema sa ramenom, ali bez obzira na to, Ferer je stigao zasluženo do novog naslova i to nakon svega 67 minuta igre. Almagro je u ovom finalu bio bez šansi, imao je tek jednu brejk priliku koju nije iskoristio, pa je ostao na dvanaest osvojenih titula.

*LINK - Tenis

Prva pobeda Ane Ivanović u Singapuru - Tenis

Tenis - Prva pobeda Ane Ivanović u Singapuru

Najbolja srpska teniserka je dominantnom igrom došla do trijumfa u dva seta u duelu sa Kanađankom, Dženi Bušar, rezultatom 6:1, 6:3

Simona Halep šokirala Serenu Vilijams - Tenis

Tenis - Simona Halep šokirala Serenu Vilijams

Drugog takmičarskog dana u "crvenoj" grupi VTA šampionata u Istanbulu, Rumunka Simona Halep je dozvolila najboljoj teniserki sveta da osvoji samo dva gema.

Voznjacki iznenadila Šarapovu, pobeda Radvanske - Tenis

Tenis - Voznjacki iznenadila Šarapovu, pobeda Radvanske

Drugog dana VTA Šampionata u Singapuru, Karolina Voznjacki je zabeležila pobedu nad Marijom Šarapovom, a Agnješka Radvanska je savladala Petru Kvitovu.

Serena savladala Anu u Singapuru - Tenis

Tenis - Serena savladala Anu u Singapuru

Na startu VTA Šampionata u Singapuru, najbolja teniserka sveta, Serena Vilijams je rezultatom 6:4, 6:4 savladala Srpkinju, Anu Ivanović.

ATP: Napredak Troickog, Mari u Top 10 - Tenis

Tenis - ATP: Napredak Troickog, Mari u Top 10

Poslednja ATP lista nije donela promene u vrhu, Viktor Troicki je napravio skok do 104. mesta, a ime Janka Tipsarevića je izbrisano.

VTA: Ana napreduje, Krunić ponovo u Top 100 - Tenis

Tenis - VTA: Ana napreduje, Krunić ponovo u Top 100

Poslednja rang lista pre VTA Šampionata u Singapuru donela je diskretna pomeranja među deset najboljih teniserki sveta.

Žreb završnog VTA turnira u Singapuru - Tenis

Tenis - Žreb završnog VTA turnira u Singapuru

Poslednji turnir sezone okuplja osam najboljih teniserki u godini, a u Singapuru će se takmičiti i najbolja srpska teniserka Ana Ivanovic.

Preokret Marija za titulu u Beču - Tenis

Tenis - Preokret Marija za titulu u Beču

Endi Mari je posle velike borbe savladao u finalu Erste bank opena u Beču Španca Davida Ferera, posle tri odigrana seta.

Davidenko odlazi u penziju - Tenis

Tenis - Davidenko odlazi u penziju

Ruski teniser Nikolaj Davidenko objavio je da je došao kraj njegove profesionalne karijere.

Mari zaustavio Viktora u Beču - Tenis

Tenis - Mari zaustavio Viktora u Beču

Srpski teniser nije uspeo da priredi senzaciju i da savlada Endija Marija za finale turnira u Beču i povratak među sto najboljih tenisera sveta.