Tenis

15/07/2012 - 19:39 - Updated 15/07/2012 - 19:43

Ferer je nezustavljiv

Ferer je nezustavljiv - Tenis

David Ferer je u švedskom Bastadu osvojio peti turnir u sezoni, odnosno 16. u karijeri, pobedivši Nikolasa Almagra sa 6:2, 6:2

David Ferer je prvi put u Bastadu slavio 2007.godine, kada je pobedio Nikolasa Almagra u finalu, a sve to ponovio je i danas na istom mestu.

Ovo je bio njihov 11. međusobni duel i Nikolas Almagro još uvek nije uspeo da pobedi Španca.

Na turniru u Bastadu je imao određenih problema sa ramenom, ali bez obzira na to, Ferer je stigao zasluženo do novog naslova i to nakon svega 67 minuta igre. Almagro je u ovom finalu bio bez šansi, imao je tek jednu brejk priliku koju nije iskoristio, pa je ostao na dvanaest osvojenih titula.

*LINK - Tenis

Posle Ane i Jelene i Serena Vilijams predala meč - Tenis

Tenis - Posle Ane i Jelene i Serena Vilijams predala meč

Najbolja teniserka sveta, Serena Vilijams je zbog nesvestice predala meč drugog kola Vuhan opena u Kini.

Gala Leon menja Moju - Tenis

Tenis - Gala Leon menja Moju

Gala Leon je izabrana za novu selektorku Dejvis kup tima Španije, nakon đtp je Karlos Moja pre nedelju dana podneo ostavku.

I Jelena Janković predala meč u Kini - Tenis

Tenis - I Jelena Janković predala meč u Kini

Nakon trijumfa u prvom kolu turnira u Vuhanu, Jelena Janković je predala meč naredne faze takmičenja, polovinom prvog seta.

VTA: Ana i Jelena čuvaju pozicije - Tenis

Tenis - VTA: Ana i Jelena čuvaju pozicije

Iako je u finalu turnira u Tokiju savladala Karolinu Voznjacki, Ana Ivanović nije napredovala na VTA listi, za razliku od Dankinje.

Zatišje na ATP listi - Tenis

Tenis - Zatišje na ATP listi

Poslednja ATP lista nije donela bitnije promene u odnosu na prošli ponedeljak, Novak je lider, a drugi srpski teniseri su zabeležili diskretne pomake.

Premorena Ana predala meč, Jelena uspešna - Tenis

Tenis - Premorena Ana predala meč, Jelena uspešna

24 sata nakon osvajanja VTA turnira u Tokiju, Ana Ivanović je nastupila na takmičenju u Vuhanu, gde je krajem drugog seta predala meč.

Sezona je završena za Azarenku - Tenis

Tenis - Sezona je završena za Azarenku

Beloruska teniserka Viktorija Azarenka neće nastupati na preostalim turnirima u tekućoj sezoni zbog povreda.

Sjajna Ana slavila u Tokiju i napravila veliki korak ka Singapuru - Tenis

Tenis - Sjajna Ana slavila u Tokiju i napravila veliki korak ka Singapuru

Ana Ivanović je nadigrala Karolinu Voznjacki u dva seta u finalu Toraj Pan Pacifik opena u Tokiju i osvojila je četvrtu titulu u sezoni.

Li Na završava karijeru - Tenis

Tenis - Li Na završava karijeru

Prva teniserka iz Azije koja je osvojila gren slem titulu, Kineskinja Li Na je najavila završetak profesionalne karijere.

Žreb Dejvis kupa - Tenis

Tenis - Žreb Dejvis kupa

Žrebom Dejvis kupa, koji je održan u Dubaiju, odlučeno je da se u prvom kolu naredne godine sastanu Srbija i Hrvatska.