22/07/2012 - 18:09 - Updated 22/07/2012 - 18:20

Bartoli u finalu Karlsbada

Bartoli u finalu Karlsbada - Tenis
AFP

Marion Bartoli je posle šokantnog starta meča, uspela da napravi preokret i pobedi kvalifikantkinju Čan Jung Jan i plasira se u finale WTA turnira u Karlsbadu

Bartoli je pobedila sa 2:1 u setovima, 1:6, 6:3, 6:3 i pored 20 neiznuđenih grešaka i sedam duplih servis grešaka, izborila je finale sa Dominikom Cibulkovom.

Slovakinja Cibulkova je relativno lako pobedila Ruskinju Nađu Petrovu, sa 7:6(8), 6:1.

Nepouzdan servis Bartolijeve je za malo Francuskonju koštao meča. U tri odigrana meča u Karlsbadu, Bartoli je napravila 43 dvostruke servis greške!

Čen je eliminisala Jelenu Janković u četvrtfinalu turnira, a u duelu sa Francuskinjom je bila nemoćna kada su dvoručni udarci Bartolijeve pogađali polje.

Polona Hercog je u Bastadu izborila finale Otvorenog prvenstva Švedske, pobedom nad Monom Bartel od 6:1, 6:3.

Slovenka je za klasu bila bolja teniserka od Nemice, a za podu joj je bilo potrebno malo više od sat vremena.

Hercog će se za titulu boriti sa Matildom Johanson, koja je bila bolja od mezimice domaće publike, Johane Larson. Larson je pružala žestok otpor, ali je na kraju ipak slavila Francuskinja sa 6:4, 6:4 posle 110 minuta igre

*LINK - Tenis

Ana izabrala teži put do trećeg kola - Tenis

Tenis - Ana izabrala teži put do trećeg kola

Ana Ivanović je u drugom kolu turnira u Majamiju prokockala servis za pobedu i tri meč lopte u drugom setu, ali je ipak pobedila stotu teniserku sveta.

Bojana bez trećeg kola, Gavrilova šokirala Šarapovu - Tenis

Tenis - Bojana bez trećeg kola, Gavrilova šokirala Šarapovu

Srpkinja nije uspela da savlada Jelinu Svitolinu u drugom kolu turnira u Ki Biskejnu, dok je mlada Ruskinja, Darija Gavrilova eliminisala Mariju Šarapovu.

Novak Đoković kod Matsa Vilandera - Tenis

Tenis - Novak Đoković kod Matsa Vilandera

U četvrtak 26.III, u emisiji "Game, Set & Mats", gost Matsa Vilandera biće najbolji teniser sveta, Novak Đoković.

Uspešan start Bojane Jovanovski - Tenis

Tenis - Uspešan start Bojane Jovanovski

Srpkinja Bojana Jovanovski je najzad zabeležila pobedu na startu nekog VTA turnira, u prvom kolu takmičenja u Majamiju pobedila je Monu Bartel, u tri seta.

VTA: Jelena ponovo u Top 20 - Tenis

Tenis - VTA: Jelena ponovo u Top 20

Nakon izvanrednog turnira u Indijan Velsu, gde je igrala finale, Jelena Janković se posle kraće pauze vratila među dvadeset najboljih teniserki sveta.

ATP: Četvorica Srba u Top 100  - Tenis

Tenis - ATP: Četvorica Srba u Top 100

Nakon reprize prošlogodišnjeg finala u Indijan Velsu, razlika u bodovima između Novaka Đokovića i Rodžera Federera je ostala na 4.000.

Federer nemoćan, jubilarna titula za Đokovića - Tenis

Tenis - Federer nemoćan, jubilarna titula za Đokovića

U 38. susretu dvojice najboljih tenisera, Novak Đoković je 18.put savladao Rodžera Federera, odbranio je titulu u Indijan Velsu i osvojio 50. trofej u karijeri.

Revija brejkova i trijumf Halepove - Tenis

Tenis - Revija brejkova i trijumf Halepove

Jelena Janković nije uspela da ponovi uspeh iz 2010. godine, jer je Simona Halep zabeležila pobedu u finalu turnira u Indijan Velsu.

J.J. izborila finale u Indijan Velsu - Tenis

Tenis - J.J. izborila finale u Indijan Velsu

Jelena Janković je napravila preokret u polufinalnom meču turnira u Kaliforniji, savladala je u tri seta Nemicu Sabinu Lisicki

Đoković superiorno do finala - Tenis

Tenis - Đoković superiorno do finala

Novak Đoković je fokusiranom i preciznom igrom 17. put savladao Endija Marija i u nedelju će u finalu braniti trofej turnira u Indijan Velsu.