22/07/2012 - 18:09 - Updated 22/07/2012 - 18:20

Bartoli u finalu Karlsbada

Bartoli u finalu Karlsbada - Tenis
AFP

Marion Bartoli je posle šokantnog starta meča, uspela da napravi preokret i pobedi kvalifikantkinju Čan Jung Jan i plasira se u finale WTA turnira u Karlsbadu

Bartoli je pobedila sa 2:1 u setovima, 1:6, 6:3, 6:3 i pored 20 neiznuđenih grešaka i sedam duplih servis grešaka, izborila je finale sa Dominikom Cibulkovom.

Slovakinja Cibulkova je relativno lako pobedila Ruskinju Nađu Petrovu, sa 7:6(8), 6:1.

Nepouzdan servis Bartolijeve je za malo Francuskonju koštao meča. U tri odigrana meča u Karlsbadu, Bartoli je napravila 43 dvostruke servis greške!

Čen je eliminisala Jelenu Janković u četvrtfinalu turnira, a u duelu sa Francuskinjom je bila nemoćna kada su dvoručni udarci Bartolijeve pogađali polje.

Polona Hercog je u Bastadu izborila finale Otvorenog prvenstva Švedske, pobedom nad Monom Bartel od 6:1, 6:3.

Slovenka je za klasu bila bolja teniserka od Nemice, a za podu joj je bilo potrebno malo više od sat vremena.

Hercog će se za titulu boriti sa Matildom Johanson, koja je bila bolja od mezimice domaće publike, Johane Larson. Larson je pružala žestok otpor, ali je na kraju ipak slavila Francuskinja sa 6:4, 6:4 posle 110 minuta igre

*LINK - Tenis

Ana savladala Azarenku u Japanu - Tenis

Tenis - Ana savladala Azarenku u Japanu

Ana Ivanović je izborila plasman u četvrtfinale turnira u Tokiju, nakon što je savladala Beloruskinju Viktoriju Azarenku u dva seta, rezultatom 6:3, 6:4.

Srbija ostaje u Svetskoj grupi Dejvis kupa - Tenis

Tenis - Srbija ostaje u Svetskoj grupi Dejvis kupa

Teniska selekcija Srbije je u baraž meču u Bangaloru savladala Indiju 3:2 i naredne godine će se takmičiti u Svetskoj grupi Dejvis kupa.

VTA: Krunić ispala iz Top 100 - Tenis

Tenis - VTA: Krunić ispala iz Top 100

Na najnovijoj VTA listi, Srbija ponovo ima samo tri teniserke među sto najboljih, jer je Aleksandra Krunić pokvarila rejting.

ATP: Nadal smanjio Novakovu prednost - Tenis

Tenis - ATP: Nadal smanjio Novakovu prednost

Najnovija ATP lista nije donela bitnije promene u Top 10, a Viktor Troicki je prvi put posle suspenzije među 200 najboljih tenisera sveta.

Francuska u finalu Dejvis kupa - Tenis

Tenis - Francuska u finalu Dejvis kupa

Teniska reprezentacija Francuske je osvojila i trećibod u polufinalnom susretu Dejvis kupa sa Češkom,dok je Švajcarcima potreban još jedan bod za finale.

Srbija povela 2:0 protiv Indije - Tenis

Tenis - Srbija povela 2:0 protiv Indije

Teniska reprezentacija Srije je odlično počela duel sa Indijom za opstanak u Svetskoj grupi Dejvis kupa, jer nakon prvog dana vodi protiv Indije 2:0.

VTA: Krunić napredovala do Top 100 - Tenis

Tenis - VTA: Krunić napredovala do Top 100

VTA lista objavljena posle US Opena donela je dosta promena u vrhu, a Aleksandra Krunić je napredovala do stotog mesta.

ATP: Novak uvećao prednost, Nišikori i Čilić u Top 10 - Tenis

Tenis - ATP: Novak uvećao prednost, Nišikori i Čilić u Top 10

Iako nije odbranio bodove iz prošlogodišnjeg finala, Novak Đoković posle US Opena ima veću prednost na čelu ATP liste u osnosu na Nadala.

Čilić je šampion US Opena - Tenis

Tenis - Čilić je šampion US Opena

Hrvatski teniser Marin Čilić je za 114 minuta u finalu US Opena savladao Keija Nišikorija, rezultatom 6:3, 6:3, 6:3, za prvi gren slem trofej u karijeri.

Serena uz Navratilovu i Evert - Tenis

Tenis - Serena uz Navratilovu i Evert

Serena Vilijams je osvajanjem US Opena došla do 18. gren slem trofeja u karijeri, koliko su osvojile i legendarne Kris Evert i Martina Navratilova.