22/07/2012 - 18:09 - Updated 22/07/2012 - 18:20

Bartoli u finalu Karlsbada

Bartoli u finalu Karlsbada - Tenis
AFP

Marion Bartoli je posle šokantnog starta meča, uspela da napravi preokret i pobedi kvalifikantkinju Čan Jung Jan i plasira se u finale WTA turnira u Karlsbadu

Bartoli je pobedila sa 2:1 u setovima, 1:6, 6:3, 6:3 i pored 20 neiznuđenih grešaka i sedam duplih servis grešaka, izborila je finale sa Dominikom Cibulkovom.

Slovakinja Cibulkova je relativno lako pobedila Ruskinju Nađu Petrovu, sa 7:6(8), 6:1.

Nepouzdan servis Bartolijeve je za malo Francuskonju koštao meča. U tri odigrana meča u Karlsbadu, Bartoli je napravila 43 dvostruke servis greške!

Čen je eliminisala Jelenu Janković u četvrtfinalu turnira, a u duelu sa Francuskinjom je bila nemoćna kada su dvoručni udarci Bartolijeve pogađali polje.

Polona Hercog je u Bastadu izborila finale Otvorenog prvenstva Švedske, pobedom nad Monom Bartel od 6:1, 6:3.

Slovenka je za klasu bila bolja teniserka od Nemice, a za podu joj je bilo potrebno malo više od sat vremena.

Hercog će se za titulu boriti sa Matildom Johanson, koja je bila bolja od mezimice domaće publike, Johane Larson. Larson je pružala žestok otpor, ali je na kraju ipak slavila Francuskinja sa 6:4, 6:4 posle 110 minuta igre

*LINK - Tenis

49 minuta za polufinale u Dubaiju - Tenis

Tenis - 49 minuta za polufinale u Dubaiju

Najbolji teniser sveta, Novak Đoković je ekspresno savladao Turčina Marsela Ilhana u četvrtfinalu ATP turnira u Dubaiju, reuzlataom 6:1, 6:1.

Ćorić priredio senzaciju u Dubaiju - Tenis

Tenis - Ćorić priredio senzaciju u Dubaiju

Mlada nada hrvatskog tenisa, Borna Ćorić je za 79 minuta pobedio Endija Marija na ATP turniru u Dubaiju.

Troicki među osam najboljih u Akapulku - Tenis

Tenis - Troicki među osam najboljih u Akapulku

Srpski teniser Viktor Troicki izborio je plasman u četvrtfinale ATP turnira u Akapulku pobedom nad Santjagom Hiraldom iz Kolumbije u dva seta.

Đoković rutinski savladao Golubjeva - Tenis

Tenis - Đoković rutinski savladao Golubjeva

Najbolji teniser sveta, Novak Đoković je demonstrirao moć u meču drugog kola ATP turnira u Dubaiju, savladao je Andreja Golubjeva rezultatom 6:1, 6:2.

Đoković bolji od Pospišila u Dubaiju  - Tenis

Tenis - Đoković bolji od Pospišila u Dubaiju

Nakon tačno 23 dana odmora, najbolji teniser sveta je krenuo u pohod na trofej u Dubaiju, Novak Đoković je u prvom kolu savladao Kanađanina 6:4, 6:4.

ATP: Nadal pokvario rejting - Tenis

Tenis - ATP: Nadal pokvario rejting

Eliminacijom u polufinalu turnira u Riju, Španac Rafael Nadal na najnovijoj ATP listi pokvario je rejting i danas je četvrti teniser sveta.

VTA: Ana stabilna, Jelena nazaduje - Tenis

Tenis - VTA: Ana stabilna, Jelena nazaduje

Nakon debakla na startu turnira u Dubaiju, Jelena Janković je za dve pozicije lošije plasirana na najnovijoj VTA listi, nego pre sedam dana.

Đoković protiv Pospišila na startu turnira u Dubaiju - Tenis

Tenis - Đoković protiv Pospišila na startu turnira u Dubaiju

Najbolji teniser sveta nakon osvajanja Australijan opena nastavlja sa profesionalnim obavezama, sledeća stanica ATP tura za Novaka Đokoviča je Dubai.

VTA turnir u Dubaiju je završen za Anu - Tenis

Tenis - VTA turnir u Dubaiju je završen za Anu

Nakon ubedljive pobede u prvom kolu, Ana Ivanović je završila učešće na turniru u Dubaiju u osmini finala, porazom od Čehinje Karoline Pliskove, 6:2, 4:6, 6:4.

Ana deklasirala Lisicki u Dubaiju - Tenis

Tenis - Ana deklasirala Lisicki u Dubaiju

Šesta teniserka sveta, Ana Ivanović je savladala Sabine Lisicki rezultatom 6:0, 6:3, na startu VTA turnira u Ujedinjenim Arapskim Emiratima.