22/07/2012 - 18:09 - Updated 22/07/2012 - 18:20

Bartoli u finalu Karlsbada

Bartoli u finalu Karlsbada - Tenis
AFP

Marion Bartoli je posle šokantnog starta meča, uspela da napravi preokret i pobedi kvalifikantkinju Čan Jung Jan i plasira se u finale WTA turnira u Karlsbadu

Bartoli je pobedila sa 2:1 u setovima, 1:6, 6:3, 6:3 i pored 20 neiznuđenih grešaka i sedam duplih servis grešaka, izborila je finale sa Dominikom Cibulkovom.

Slovakinja Cibulkova je relativno lako pobedila Ruskinju Nađu Petrovu, sa 7:6(8), 6:1.

Nepouzdan servis Bartolijeve je za malo Francuskonju koštao meča. U tri odigrana meča u Karlsbadu, Bartoli je napravila 43 dvostruke servis greške!

Čen je eliminisala Jelenu Janković u četvrtfinalu turnira, a u duelu sa Francuskinjom je bila nemoćna kada su dvoručni udarci Bartolijeve pogađali polje.

Polona Hercog je u Bastadu izborila finale Otvorenog prvenstva Švedske, pobedom nad Monom Bartel od 6:1, 6:3.

Slovenka je za klasu bila bolja teniserka od Nemice, a za podu joj je bilo potrebno malo više od sat vremena.

Hercog će se za titulu boriti sa Matildom Johanson, koja je bila bolja od mezimice domaće publike, Johane Larson. Larson je pružala žestok otpor, ali je na kraju ipak slavila Francuskinja sa 6:4, 6:4 posle 110 minuta igre

*LINK - Tenis

Đoković u četvrtfinalu turnira u Kini - Tenis

Tenis - Đoković u četvrtfinalu turnira u Kini

Najbolji teniser sveta, Novak Đoković je izborio plasman među osam najboljih na turniru u Pekingu, pobedom u duelu sa Kanađaninom Vasekom Pospišilom.

Ana ubedljiva protiv Švajcarkinje za osminu finala - Tenis

Tenis - Ana ubedljiva protiv Švajcarkinje za osminu finala

Ana Ivanović je ponovo dominirala na turniru u Pekingu, u dva seta Srpkinja je savladala Rominu Oprandi rezultatom 6:4, 6:2.

Đoković savladao Garsija-Lopeza u Pekingu - Tenis

Tenis - Đoković savladao Garsija-Lopeza u Pekingu

U svom prvom meču posle US Opena, Novak Đoković je uz dosta fluktuacija u kvalitetu igre došao do trijumfa u dva seta na startu turnira u Kini.

Preokret Marija za drugo kolo - Tenis

Tenis - Preokret Marija za drugo kolo

Britanac Endi Mari je morao da odigra tri seta u duelu sa Jiržijem Janovicem i posle preokreta zabeleži pobedu.

Troicki odličan na startu u Pekingu - Tenis

Tenis - Troicki odličan na startu u Pekingu

Viktor Troicki je još jednom po povratku na teren demonstrirao sjajan tenis, savladao je Mihaila Južnog u dva seta u prvom kolu ATP turnira u Kini.

Ani prijao odmor, Srpkinja deklasirala Benčić   - Tenis

Tenis - Ani prijao odmor, Srpkinja deklasirala Benčić

Ana Ivanović je ubedljivo startovala turnir u Pekingu, savladala je Švajcarkinju Belindu Benčić u dva seta, rezultatom 6:2, 6:1.

Đoković lider ATP liste, Troicki napreduje - Tenis

Tenis - Đoković lider ATP liste, Troicki napreduje

Najbolji teniser sveta je Novak Đoković, koji je sakupio 12.150 bodova, 3.515 više od drugoplasiranog Rafaela Nadala.

VTA: Ana napreduje, Bojana pada - Tenis

Tenis - VTA: Ana napreduje, Bojana pada

Na poslednjoj rang listi Ženske teniske asocijacije, najbolja srpska teniserka je Ana Ivanović, koja zauzima deveto mesto.

Kvitova slavila u Kini - Tenis

Tenis - Kvitova slavila u Kini

VTA turnir u Vuhanu, koji je obeležilo mnogo predaja teniserki, okončen je trijumfom Čehinje Petre Kvitove.

Mari šampion u Šenženu - Tenis

Tenis - Mari šampion u Šenženu

Posle više od godinu dana, Endi Mari je osvojio trofej na ATP turu, pobedom u finalu turnira u Šaenženu.