Tenis

28/07/2012 - 16:18 - Updated 28/07/2012 - 16:38

OI: Polovičan uspeh srpskih tenisera

OI: Polovičan uspeh - Tenis

Prvog takmičarskog dana na olimpijskom turniru pobede su zabeležili Janko i Ana, dok su Viktor i Jelena eliminisani

Janko Tipsarević i Ana Ivanović će igrati u šesnaestini finala Olimpijskih igara u Londonu.

Janko Tipsarević je sigurnom igrom bez većih problema eliminisao Argentinca Davida Nalbandijana sa 6:3, 6:4. Janka u borbi za osminu finala očekuje Nemac Filip Pečner, koji je sa 7:6(5), 6:1 pobedio Lukaša Lacka.

Ana Ivanović je jako loše servirala tokom meča sa Kristinom Mekhejl, ali je Amerikanka i po tom segmentu igre bila lošija od Srpkinje. Ana je u prvom setu napravila čak četiri brejka i zasluženo u svoju korist rešila taj period igre sa 6:4.

Kvalitet tenisa Ane Ivanović je dramatično opao krajem drugog seta. Ana je vodila sa 5:2 ali je Amerikanka stigla na 5:5. Konačno je Srpkinja prekinula seriju protivnice i 11. gem je rešila u svoju korist, a Mekhejl je izgubila ritam što je Ana znala da iskoristi za konačnih 7:5.

Ivanovićeva će u 1/16 finala igrati protiv bolje iz duela Mađarice Agnes Šavaj i Britanke Elene Baltače.

Viktor Troicki je u dva seta izgubio od Nikolasa Almagra, 4:6, 6:7(3).

Španac je iskoristio slab servis gem Troickog i došao je do brejka kojeg je sačuvao do kraja seta. U drugom setu ponovo Španac pravi brejk, ali Viktor uspeva da u desetom gemu izjednači, a kasnije i povede sa 6:5. Španac je odveo set u taj-brejk kojeg je startovao silovito sa 4:0 i prednost nije ispuštao do kraja meča.

Jelena Janković nije uspela da iznenadi Serenu Vilijams. Amerikanka je posle 20 minuta povela sa 3:1 i čuvajući svoj servis je došla do prvog seta, 6:3.

Žestoka borba je viđena u prvom gemu drugog seta. Amerikanka je napravila brejk posle 10 minuta borbe, a i naredna tri je Serena rešila u svoju korist za velikih 4:0. Serena je brejkom završila meč za ubedljivih 6:1.

*LINK - Tenis

Komplikovan žreb za Đokovića na US Openu - Tenis

Tenis - Komplikovan žreb za Đokovića na US Openu

Najbolji igrač sveta, Novak Đoković će imati težak zadatak na Otvorenom prvenstvu Amerike u tenisu, odlučeno je žrebom u Njujorku.

US Open bez šampiona - Tenis

Tenis - US Open bez šampiona

Rafael Nadal je objavio da neće braniti tituluna turniru u Flašing Medousu u Njujorku, koji počinje 25. avgusta.

VTA: Ana među deset najboljih - Tenis

Tenis - VTA: Ana među deset najboljih

Na poslednjoj VTA listi, Srbija je jedina zamlja koja ima dve teniserke među deset najboljih n svetu, Anu Ivanović na devetom i Jelenu Janković na desetom mestu

80. titula Rodžera Federera - Tenis

Tenis - 80. titula Rodžera Federera

Maestro iz Bazela, Rodžer Federer je u Sinsinatiju šesti put osvojio turnir, u isto toliko finala, što je njegov jubilarni 80. ATP trofej u karijeri.

ATP: Novakova prednost raste i pored poraza - Tenis

Tenis - ATP: Novakova prednost raste i pored poraza

I pored eliminacije na turniru u SInsinatiju, prednost Novaka Đokovića na čelu ATP liste u odnosu na Rafaela Nadala je skoro duplirana.

Premijerni trijumf Serene Vilijams u Ohaju - Tenis

Tenis - Premijerni trijumf Serene Vilijams u Ohaju

Serena Vilijams je trijumfom nad Anom Ivanović u finalu turnira u Sinsinatiju, prvi put u karijeri osvojila taj turnir.

Ana u finalu Sinsinatija - Tenis

Tenis - Ana u finalu Sinsinatija

Ana Ivanović je u dramatičnom polufinalnom meču turnira u Sinsinatiju uspela da savlada Mariju Šarapovu rezultatom 6:2, 5:7, 7:5.

Serena ubedljiva protiv Jelene - Tenis

Tenis - Serena ubedljiva protiv Jelene

Najbolja teniserka sveta, Serena Vilijams je dozvolila Jeleni Janković da osvoji samo četiri gema u četvrtfinalnom duelu Masters turnira u Sinsinatiju.

Sinsinati ostaje san, Robredo savladao Đokovića - Tenis

Tenis - Sinsinati ostaje san, Robredo savladao Đokovića

Novak Đoković će morati da sačeka bar još jednu godinu da osvoji jedini masters koji nema u kolekciji, turnir u Sinsinatiju.

Ana Ivanović lako do polufinala - Tenis

Tenis - Ana Ivanović lako do polufinala

Ana Ivanović je izborila plasman među četiri najbolje teniserke na turniru u Sinsinatiju pobedom nad Jelinom Svitolinom 6:2, 6:3.