29/07/2012 - 20:24 - Updated 29/07/2012 - 20:54

Čudan meč Novaka Đokovića

Čudan meč - Tenis
AFP

Posle četiri sata iscrpljujućeg čekanja i mnogo klizanja na terenu, Novak je pobedio Fabija Fonjinija sa 2:1 (6:7, 6:2, 6:2)

Danas je Novak izašao na takmičarski meč prvi put posle polufinala Vimbldona, što je bilo pre tri nedelje. Neuobičajeno mnogo je grešio u prvom setu, napravivši 17 neiznuđenih grešaka, dok je u naredna dva seta imao samo 6. Duel je bio prekinut zbog kiše u prvom setu pri rezultatu 7:7 u taj-brejku, koji je potom pripao Fonjiniju, ali je Novak uspeo da se vrati u meč i ostvari očekivanu pobedu.

Organizatori Olimpijskih igara su bili prinuđeni da zbog kišovitog vremena pomere početak meča prvog kola između Italijana Fabija Fonjinija i Novaka Đokovića za dva časa.

Novak je poveo sa 1:0, vrlo ubedljivo, bez izgubljenog poena, da bi potom i Fonjini bio siguran na svoj servis.

U trćem gemu, Italijan je imao brejk loptu koju je Novak spasio as servisom.

U osmom gemu je viđen prvi brejk, nakon kojeg je Novak poveo sa 5:3. U narednom gemu, Srbin nije iskoristio dve set lopte i Italijan je uzvratio ribrejkom.

Novak je tokom prvih deset gemova imao mnogo problema sa forhendom, kao i sa malo drugačijim uslovima za igru. Loptica znatno niže odskače kod slajs udaraca i deluje da je trava klizavija nego što je to bio slučaj na nedavno završenom Vimbldonu.

Imao je Novak i u dvanaestom gemu brejk odnosno set loptu, koju takođe nije rešio u svoju korist.

U taj-brejku nije bilo mini brejkova, a pljusak je prekinuo meč pri rezultatu 7:7, a na servisu je bio Italijan.

Posle pauze od skoro 3 i po sata, Fonjini je dobio prva dva poena i tako, posle 58 minuta efektivne igre, poveo protiv Novaka sa 1:0 u setovima.

Već u trećem gemu drugog seta Srbin je napravio brejk i sigurnim servis gemom poveo sa 3:1. Sedmi gem je bio presudan za ishod drugog seta, jer je Novak treću brejk priliku realizovao za veliku prednost od 5:2.

Posle 6:2 u drugom setu i samo 28 minuta igre, Novak je treći počeo po istom scenariju. Posle mnogo proklizavanja u prva dva gema, Novak je napao i oduzeo servis Fonjiniju. Ubrzo je bilo i 3:1. I u petom gemu je Novak imao brejk priliku, ali je Italijan bio priseban i sačuvao je servis gem.

I ponovo je Novak napao u sedmom gemu i posle drugog brejka poveo je sa 5:2 i došao na prag trijumfa.

Prvu meč loptu, posle 27 minuta igre, Novak Đoković je pretvorio u pobedu.

Novak je prebrodio sve probleme u ovom čudnom meču i sigurno će rasterećenije ući u naredni duel.

*LINK - Tenis

Serena i Simona u finalu VTA Šampionata - Tenis

Tenis - Serena i Simona u finalu VTA Šampionata

Za titulu šampionke završnog VTA turnira u sezoni, u Singapuru u nedelju će se sastati Rumunka Simona Halep i najbolja teniserka sveta Serena Vilijams.

Sezona je završena za Nadala - Tenis

Tenis - Sezona je završena za Nadala

Rafael Nadal je nakon poraza od Borne Ćorića u Bazelu saopštio da je sezona 2014 za njega završena.

Ana savladala Simonu i ostala bez polufinala - Tenis

Tenis - Ana savladala Simonu i ostala bez polufinala

Simona Halep je odigrala u korist Serene Vilijams, jer je uspela da osvoji set u duelu sa Anom Ivanović, tako da u polufinalu umesto Srpkinje igraće Amerikanka.

Pirova pobeda Marije Šarapove - Tenis

Tenis - Pirova pobeda Marije Šarapove

Ruska teniserka Marija Šarapova je savladala Agnješku Radvansku u Singapuru, ali pobeda 2:1 nije bila dovoljna za polufinale.

Prva pobeda Ane Ivanović u Singapuru - Tenis

Tenis - Prva pobeda Ane Ivanović u Singapuru

Najbolja srpska teniserka je dominantnom igrom došla do trijumfa u dva seta u duelu sa Kanađankom, Dženi Bušar, rezultatom 6:1, 6:3

Simona Halep šokirala Serenu Vilijams - Tenis

Tenis - Simona Halep šokirala Serenu Vilijams

Drugog takmičarskog dana u "crvenoj" grupi VTA šampionata u Istanbulu, Rumunka Simona Halep je dozvolila najboljoj teniserki sveta da osvoji samo dva gema.

Voznjacki iznenadila Šarapovu, pobeda Radvanske - Tenis

Tenis - Voznjacki iznenadila Šarapovu, pobeda Radvanske

Drugog dana VTA Šampionata u Singapuru, Karolina Voznjacki je zabeležila pobedu nad Marijom Šarapovom, a Agnješka Radvanska je savladala Petru Kvitovu.

Serena savladala Anu u Singapuru - Tenis

Tenis - Serena savladala Anu u Singapuru

Na startu VTA Šampionata u Singapuru, najbolja teniserka sveta, Serena Vilijams je rezultatom 6:4, 6:4 savladala Srpkinju, Anu Ivanović.

ATP: Napredak Troickog, Mari u Top 10 - Tenis

Tenis - ATP: Napredak Troickog, Mari u Top 10

Poslednja ATP lista nije donela promene u vrhu, Viktor Troicki je napravio skok do 104. mesta, a ime Janka Tipsarevića je izbrisano.

VTA: Ana napreduje, Krunić ponovo u Top 100 - Tenis

Tenis - VTA: Ana napreduje, Krunić ponovo u Top 100

Poslednja rang lista pre VTA Šampionata u Singapuru donela je diskretna pomeranja među deset najboljih teniserki sveta.