Tenis

31/07/2012 - 00:57 - Updated 31/07/2012 - 01:22

OI: Uporna Ana u 1/8 finala

Uporna Ana u 1/8 finala - Tenis

Ana Ivanović plasirala se u osminu finala olimpijskog turnira u Londonu, pošto je u drugom kolu savladala Elenu Baltaču iz Velika Britanija sa 6:4, 7:6 (7:4).

Ivanović je teže nego što se očekivalo došla do pobede protiv naturalizovane Britanke, rođene u Kijevu, trenutno 102. teniserke na VTA listi.

Srpkinja je dobro počela meč, povela sa 4:1, ali je dozvolila Baltači da se vrati i uz podršku publike dođe do izjednačenja.

Ipak, u trenucima kada se rešavao prvi set Ivanović je opravdala ulogu favorita i sa dva vezana gema stigla do vođstva – 6:4.

Jak otpor domaća teniserka pružila je i u drugom setu. U šestom gemu imala je brejk loptu, ali Ivanović nije dozvolila iznenađenje.

Pri rezultatu 5:4, Srpkinja nije iskorstila tri meč lopte, pa je domaća predstavnica duel uvela u taj brejk.

Britanka je na startu napravila nekoliko neiznuđenih grešaka, što je naša teniserka znala da kazni i posle sat i 45 minuta igre iskoristi petu meč loptu.

Naredna protivnica Ivanovićeve biće pobednica meča između Kim Klajsters (Belgija) i Karle Suares Navaro (Španija).

Srpska teniserka je izgubila svih šest međusobnih deula protiv Klajsters, dok sa Navaro ima skor 1:0.

– Bio je težak meč, ona je igrala jako dobro, pogotovo u drugom setu kada je počela da menja ritam, udara „dropšotove”, ali uspela sam da se prilagodim i „izvučem” meč – rekla je Ivanovićeva.

Ona je navela da joj nije smetalo što je ponovo igrala na malom terenu broj 18, bez obzira što je Britanka imala glasnu podršku sa tribina.

– Mislim da su nas namerno stavili na tako mali teren. Bila je lepa atmosfera, iako je ona imala veću podršku i iskrena da budem uživala sam. Ne bih imala ništa protiv da i naredni meč igram na istom terenu i opet dobijem u dva seta – istakla je srpska teniserka.

Ipak, male su šanse da Ivanovićeva i treći put uzastopno dobije „mali teren” pošto će se u osmini finala sastati sa Kim Klajsters, koja igra poslednji turnir u karijeri.

– Ona će svakako biti motivisiana, jer zna da završava, sigurna sam da je u dobroj formi i da želi na najbolji način da se oprosti od tenisa. Ali, ja sam spremna, dobro je što sam danas igrala dva seta, moram brzo da se oporavim i daću sve od sebe – zaključila je Ivanovićeva.

*LINK - Tenis

9.dan US Opena: Plan direktnih prenosa na kanalima Eurosporta - Tenis

Tenis - 9.dan US Opena: Plan direktnih prenosa na kanalima Eurosporta

Iako danas srpski predstavnici neće izlaziti na borilišta, uzbuđenja na terenima Flašing medousa neće nedostajati.

Krunićeva poražena posle epske bitke  - Tenis

Tenis - Krunićeva poražena posle epske bitke

Nakon dva sata i 19 minuta velike borbe, Aleksandra Krunić je morala da čestita Viktoriji Azarenki pobedu i plasman u četvrtfinale, rezultatom 4:6, 6:4, 6:4.

Novak savladao borbenog Kolšrajbera - Tenis

Tenis - Novak savladao borbenog Kolšrajbera

Novak Đoković je izborio plasman u 22. uzastopno Gren slem četvrtfinale, pobedom 6:1, 7:5, 6:4 nad Filipom Kolšrajberom, za 123 minuta igre.

Jelenu eliminisala tinejdžerka sa US Opena - Tenis

Tenis - Jelenu eliminisala tinejdžerka sa US Opena

Jelena Janković je u osmini finala završila učešće na Otvorenom prvenstvu Amerike u tenisu, jer je poražena u dva seta u meču sa Belindom Benčić, 7:6(6), 6:3.

Simon iznenadio Ferera, Federer ubedljiv - Tenis

Tenis - Simon iznenadio Ferera, Federer ubedljiv

Francuz Žil Simon je priredio iznenađenje u trećem kolu US Opena, savladao je četvrtog nosioca, Španca Davida Ferera u četiri seta, rezultatom 6:3, 3:6, 6:1 6:3

Voznjacki eliminisala Šarapovu - Tenis

Tenis - Voznjacki eliminisala Šarapovu

Dankinja Karolina Voznjacki je izborila plasman u četvrtfinale US Opena, pobedom u tri seta nad Marijom Šarapovom, rezultatom 6:4, 2:6, 6:2.

8.dan US Opena: Aleksandra i Novak na Eurosportu - Tenis

Tenis - 8.dan US Opena: Aleksandra i Novak na Eurosportu

Jedini preostali predstavnici Srbije danas igraju mečeve osmine finala US Opena, uz direktan prenos na Eurosportu i Eurosport Plejeru.

Krunić napravila senzaciju u Njujorku - Tenis

Tenis - Krunić napravila senzaciju u Njujorku

Aleksandra Krunić je izborila plasman u osminu finala Otvorenog prvenstva Amerike pobedom 6:4, 6:4 u duelu sa Čehinjom Petrom Kvitovom.

Jelena Janković zatvara sedmi dan US Opena na Eurosportu 2 - Tenis

Tenis - Jelena Janković zatvara sedmi dan US Opena na Eurosportu 2

Jelena Janković igra za četvrtfinale US Opena protiv Švajcarkinje Belinde Benčić, meč otvara večernji program od 01.00h na Artur Ešu i Eurosportu 2.

Podvig Aleksandre Krunić - Tenis

Tenis - Podvig Aleksandre Krunić

Srpska teniserka je savladala favorizovanu Amerikanku Medison Kiz i rezultatom 7-6(4) 2-6 7-5 izborila plasman u treće kolo US Opena.