01/08/2012 - 08:06 - Updated 01/08/2012 - 08:14

Zimoinjić i Tipsarević u četvrtfinalu

Ziki i Tipsa u 1/4f OI - Tenis
Reuters

Teniseri Srbije Janko Tipsarević i Nenad Zimonjić plasirali su se u četvrtfinale olimpijskog turnira, nakon pobede nad Kanađanima Danijelom Nestorom i Vašekom Pospišilom sa 6:4, 6:7, 11:9.

Meč je trajao dva sata i 22 minuta. U narednom kolu Tipsarević i Zimonjić igraće sa francuskim parom, koji čine Žilijen Beneto i Rišar Gaske, a koji su pobedili sedme nosioce, Indijce Maheša Bupatija i Rohana Bopana sa 2:0.

U singl konkurenciji Hrvatska je ostala bez svoje uzdanice, Marina Čilića koji je sa 2:0, po setovima 6:4, 7:5 ispao od australijskog tenisera Lejtona Hjuita.

Britanac Endi Marej je bez većih problema sa turnira izbacio Finca Jarka Nieminena sa 2:0 po setovima 6:2, 6:4.

U ženskoj konkurenciji Marija Šarapova je uz dosta muke izbacila britansku teniserku Robson sa 2:0 (7:6, 6:3), dok su prolaz dalje obezbedile i Petrova, Gerges i Lisicki.

Muškarci, 2. kolo:

Tsonga - Raonić 2:1 (6:3, 3:6, 25:23)

Davydenko - Nishikori 1:2 (6:4, 4:6, 1:6)

Murray - Nieminen 2:0 (6:2, 6:4)

Đoković - Roddick 2:0 (6:2, 6:1)

Čilić - Hewitt 0:2 (4:6, 5:7)

Žene, 2. kolo:

Lisicki - Shvedova 2:1 (4:6, 6:3, 7:5)

Tatishvili - Petrova 1:2 (3:6, 7:6, 2:6)

Sharapova - Robson 2:0 (7:6, 6:3)

Georges - Lapchenko 2:0 (6:3, 7:5)

Pretraga TV Programa Primer: Fudbal, Liga Šampiona, Eurogolovi…

*LINK - Tenis

Kris Evert u timu Eurosporta na Rolan Garosu - Tenis

Tenis - Kris Evert u timu Eurosporta na Rolan Garosu

Evert će učestvovati u novom pan-evropskom šou “Tenis za Evert”, komentarisaće žensko finale i pojavljivaće se kao gošća u emisijama Eurosporta.

Nadal "vulgarno" eliminisan u Barseloni - Tenis

Tenis - Nadal "vulgarno" eliminisan u Barseloni

Fabio Fonjini je priredio senzaciju na šljaci u Barseloni, savladao je Rafaela Nadala u prvom meču na turniru, a Španac je svoju igru opisao kao vulgarnu.

Još jedan istorijski uspeh Novaka Đokovića - Tenis

Tenis - Još jedan istorijski uspeh Novaka Đokovića

Pored osvajanja i trećeg Mastersa u sezoni, Novak Đoković je postavio rekord ATP liste, kao teniser koji je napravio najveću prednost na čelu u odnosu na drugop

Bez promena na VTA listi - Tenis

Tenis - Bez promena na VTA listi

Na rang listi Ženske teniske asocijacije nije bilo značajnijih pomeranja, jer je većina takmičarki odmarala, jer su na programu bili mečevi FED kupa.

Istorijski trijumf Novaka Đokovića - Tenis

Tenis - Istorijski trijumf Novaka Đokovića

Najbolji teniser sveta je pobedom nad Tomašom Berdihom 7:5, 4:6, 6:3 u finalu turnira u Monte Karlu osvoji i treći Masters u sezoni.

"Kralj šljake" nemoćan, Novak u finalu - Tenis

Tenis - "Kralj šljake" nemoćan, Novak u finalu

Najbolji teniser sveta je demonstrirao moć u duelu sa Rafaelom Nadalom, rezultatom 6:3, 6:3, Novak Đoković je izborio plasman u finale Mastersa u Monte Karlu.

Novak deklasirao Čilića - Tenis

Tenis - Novak deklasirao Čilića

Najbolji teniser sveta, Novak Đoković je održao čas tenisa šampionu US Opena, Marinu Čiliću, u četvrtfinalu Mastersa u Monte Karlu.

Đoković rutinski savladao Austrijanca - Tenis

Tenis - Đoković rutinski savladao Austrijanca

Najbolji teniser sveta, Novak Đoković je bez većih problema u dva seta savladao Andreasa Hajder-Maurera, za četvrtfinale Mastersa u Monte Karlu.

Đoković savladao Španca u Monte Karlu - Tenis

Tenis - Đoković savladao Španca u Monte Karlu

Najbolji teniser sveta, Novak Đoković je zabeležio pobedu na startu turnira u Monte Karlu, rezultatom 6:1, 6:4 Srbin je izborio plasman u treće kolo.

Herojska pobeda Troickog - Tenis

Tenis - Herojska pobeda Troickog

Viktor Troicki je posle velike borbe savladao Martina Kližana, u prvom kolu mastersa u Monte Karlu Srbin je slavio rezultatom 7:6(5), 5:7, 6:2.