Home Tenis

Tenis

01/08/2012 - 22:44 - Updated 01/08/2012 - 23:41

Gromovnik Izner eliminisao Janka

Janko Tipsarević nije našao rešenje za Amerikanca Džona Iznera koji je svojim razornim servisima prokrčio sebi put u četvrtfinale, pobedivši srpskog tenisera sa 7:5, 7:6 (14).

Brutalni američki server je mogao potpuno da se osloni na svoje najjače oružje i da samouvereno korača kroz meč osmine finala.

I Janko je dobro servirao, ali je pad koncentracije u dvanaestom gemu doveo do čak tri vezane brejk lopte za Iznera. Slab servis i solidan ritern Iznera naterali su Tipsarevića da pošalje loptu u mrežu i okonča prvi set u korist američkog tenisera - 5:7.

Isti scenario je viđen i u drugom setu. Janko je čuvao svoje servis gemove, ali nikako nije uspevao ni da se približi brejk lopti. Imajući u vidu kako je Izner servirao, niko iz ATP tur ne bi se bolje snašao od Janka.

Janko je bio strpljiv i hrabar, ali brejk prilika nije bilo i set je ušao u tej-brejk. Janko je uspeo da u četvrtom poenu napravi brejk, a kasnije i da dođe do set lopte, ali ne da je iskoristi. Onda je usledila kanonada Iznera koji je svoje servise završavao asevima. Janko je bio fokusiran sve do četvrte meč lopte, odnosno tridesetog poena u taj-brejku, kada je duplom servis greškom poslao Iznera u četvrtfinale.

Na kontraverzan način je završen meč. Prilikom drugog servisa, linijski sudija se nije oglasio, ali glavni sudija Australijanac Džon Blom je rekao aut. Janko se našao u čudu, nije imao hok-aj sistem na raspolaganju i nije mu preostalo ništa drugo do da čestita Izneru.

Amerikanac je imao 82% uspešan prvi servis (92% osvojenih poena na prvi servis), napravio je 22 asa (6 u taj-brejku) uz najbrži servis od 224 km/h.

Izner će se za polufinale boriti sa prvim reketom sveta Rodžerom Federerom koji je sa 2:0 porazio Denisa Istomina.

*LINK - Tenis

Krunićeva poražena posle epske bitke  - Tenis

Tenis - Krunićeva poražena posle epske bitke

Nakon dva sata i 19 minuta velike borbe, Aleksandra Krunić je morala da čestita Viktoriji Azarenki pobedu i plasman u četvrtfinale, rezultatom 4:6, 6:4, 6:4.

Novak savladao borbenog Kolšrajbera - Tenis

Tenis - Novak savladao borbenog Kolšrajbera

Novak Đoković je izborio plasman u 22. uzastopno Gren slem četvrtfinale, pobedom 6:1, 7:5, 6:4 nad Filipom Kolšrajberom, za 123 minuta igre.

Jelenu eliminisala tinejdžerka sa US Opena - Tenis

Tenis - Jelenu eliminisala tinejdžerka sa US Opena

Jelena Janković je u osmini finala završila učešće na Otvorenom prvenstvu Amerike u tenisu, jer je poražena u dva seta u meču sa Belindom Benčić, 7:6(6), 6:3.

Simon iznenadio Ferera, Federer ubedljiv - Tenis

Tenis - Simon iznenadio Ferera, Federer ubedljiv

Francuz Žil Simon je priredio iznenađenje u trećem kolu US Opena, savladao je četvrtog nosioca, Španca Davida Ferera u četiri seta, rezultatom 6:3, 3:6, 6:1 6:3

Voznjacki eliminisala Šarapovu - Tenis

Tenis - Voznjacki eliminisala Šarapovu

Dankinja Karolina Voznjacki je izborila plasman u četvrtfinale US Opena, pobedom u tri seta nad Marijom Šarapovom, rezultatom 6:4, 2:6, 6:2.

8.dan US Opena: Aleksandra i Novak na Eurosportu - Tenis

Tenis - 8.dan US Opena: Aleksandra i Novak na Eurosportu

Jedini preostali predstavnici Srbije danas igraju mečeve osmine finala US Opena, uz direktan prenos na Eurosportu i Eurosport Plejeru.

Krunić napravila senzaciju u Njujorku - Tenis

Tenis - Krunić napravila senzaciju u Njujorku

Aleksandra Krunić je izborila plasman u osminu finala Otvorenog prvenstva Amerike pobedom 6:4, 6:4 u duelu sa Čehinjom Petrom Kvitovom.

Jelena Janković zatvara sedmi dan US Opena na Eurosportu 2 - Tenis

Tenis - Jelena Janković zatvara sedmi dan US Opena na Eurosportu 2

Jelena Janković igra za četvrtfinale US Opena protiv Švajcarkinje Belinde Benčić, meč otvara večernji program od 01.00h na Artur Ešu i Eurosportu 2.

Podvig Aleksandre Krunić - Tenis

Tenis - Podvig Aleksandre Krunić

Srpska teniserka je savladala favorizovanu Amerikanku Medison Kiz i rezultatom 7-6(4) 2-6 7-5 izborila plasman u treće kolo US Opena.

Jelena Janković deklasirala Šveđanku - Tenis

Tenis - Jelena Janković deklasirala Šveđanku

Jelena Janković je za 59 minuta igre, dozvolila Joani Larson da osvoji samo jedan gem, plasman u treće kolo Srpkinja je obezbedila rezultatom 6:1, 6:0.