04/08/2012 - 17:23 - Updated 04/08/2012 - 17:30

Nemilosrdna Serena osvojila zlato

Nemilosrdna Serena  - Tenis
Reuters

Serena Vilijams je deklasirala Mariju Šarapovu u finalu olimpijskog turnira, pobedivši Ruskinju sa 6:0, 6:1.

Finalu je prethodio meč za treće mesto, a bronzu je osvojila vodeća igračica na svetskoj rang listi Viktorija Azarenka iz Belorusije, koja je bila bolja od Marije Kirilenko iz Rusije sa 6:3, 6:4.

Serena je još jednom dokazala da joj nema ravne kada je zdravlje služi, odnosno kad je fizički spremna. Samo mesec dana posle trijumfa na Vimbldonu, slavila je na isto m mestu. U borbi za zlato bila je bolja od Marije Šarapove sa 6:0, 6:1!

Do najsjajnijeg odličja došla je na impresivan način, pošto su jedna za drugom kapitulirale pred Amerikankom, prvo naša Jelena Janković, pa Ursula Radvanska, Vera Zvonareva, Karolina Voznjacki i Viktorija Azarenka, a nijedna od njih nije uspela da osvoji set protiv Serena.

*LINK - Tenis

Novak lider ATP liste, Dimitrov u Top 10 - Tenis

Tenis - Novak lider ATP liste, Dimitrov u Top 10

Osvajanjem sedmog Gren slem trofeja, Novak Đoković je danas započeo 102. nedelju na čelu ATP liste.

Zimonjić i Stosur osvojili Vimbldon - Tenis

Tenis - Zimonjić i Stosur osvojili Vimbldon

Samanta Stosur i Nenad Zimonjić trijumfovali su u finalu Vimbldona u konkurenciji mešovitih parova.

Povratak Novaka na tron Vimbldona i ATP liste - Tenis

Tenis - Povratak Novaka na tron Vimbldona i ATP liste

Novak Đoković je u finalu Vimbldona savladao velikana tenisa Rodžera Federera rezultatom 6:7, 6:4, 7:6, 5:7, 6:4 i od ponedeljka biće ponovo prvi na ATP listi.

Kvitova bez milosti do druge titule na Vimbldonu - Tenis

Tenis - Kvitova bez milosti do druge titule na Vimbldonu

Čehinja Petra Kvitova je za manje od sat vremena deklasirala Kanađanku Eženi Bušard i rezultatom 6:3, 6:0 osvojila trofej na Vimbldonu.

Sjajni Dimitrov namučio Novaka, Đoković u finalu Vimbldona - Tenis

Tenis - Sjajni Dimitrov namučio Novaka, Đoković u finalu Vimbldona

Posle tri sata i dva minuta žestoke borbe, Novak Đoković je savladao Grigora Dimitrova rezultatom 6:4, 3:6, 7:6(2), 7:6(7) u polufinalu Vimbldona.

Federer savladao Raonića za finale Vimbldona - Tenis

Tenis - Federer savladao Raonića za finale Vimbldona

Rodžer Federer je opravdao ulogu favorita, rezultatom 6:4, 6:4, 6:4 pobedio je Knađanina crnogorskog porekla, Miloša Raonića u polufinalu Vimbldona.

Kvitova i Bušar u finalu Vimbldona - Tenis

Tenis - Kvitova i Bušar u finalu Vimbldona

Bivša šampionka, Petra Kvitova i mlada nada kanadskog tenisa, Eženi Bušar, boriće se za titulu u finalu Vimbldona.

Dimitrov "počistio" sa terena šampiona Vimbldona  - Tenis

Tenis - Dimitrov "počistio" sa terena šampiona Vimbldona

Endi Mari nije odbranio titulu na Vimbldonu, jer je učešće na trećem Gren slemu u sezoni završio u četvrtfinalu, porazom u duelu sa Grigorom Dimitrovim.

Preokret Đokovića za polufinale Vimbldona - Tenis

Tenis - Preokret Đokovića za polufinale Vimbldona

Posle skoro tri sata igre, Novak Đoković je zabeležio desetu pobedu, u isto toliko duela, nad Marinom Čilićem, rezultatom 6:1, 3:6, 6:7, 6:2, 6:2.

Nik Kirgios napravio čudo na Vimbldonu - Tenis

Tenis - Nik Kirgios napravio čudo na Vimbldonu

Dvostruki šampion, Rafael Nadal je pretrpeo šokantan poraz u četiri seta u duelu sa 144. teniserom sveta, u osmini finala Vimbldona.