04/08/2012 - 17:23 - Updated 04/08/2012 - 17:30

Nemilosrdna Serena osvojila zlato

Nemilosrdna Serena  - Tenis
Reuters

Serena Vilijams je deklasirala Mariju Šarapovu u finalu olimpijskog turnira, pobedivši Ruskinju sa 6:0, 6:1.

Finalu je prethodio meč za treće mesto, a bronzu je osvojila vodeća igračica na svetskoj rang listi Viktorija Azarenka iz Belorusije, koja je bila bolja od Marije Kirilenko iz Rusije sa 6:3, 6:4.

Serena je još jednom dokazala da joj nema ravne kada je zdravlje služi, odnosno kad je fizički spremna. Samo mesec dana posle trijumfa na Vimbldonu, slavila je na isto m mestu. U borbi za zlato bila je bolja od Marije Šarapove sa 6:0, 6:1!

Do najsjajnijeg odličja došla je na impresivan način, pošto su jedna za drugom kapitulirale pred Amerikankom, prvo naša Jelena Janković, pa Ursula Radvanska, Vera Zvonareva, Karolina Voznjacki i Viktorija Azarenka, a nijedna od njih nije uspela da osvoji set protiv Serena.

*LINK - Tenis

Srbija ostaje u Svetskoj grupi Dejvis kupa - Tenis

Tenis - Srbija ostaje u Svetskoj grupi Dejvis kupa

Teniska selekcija Srbije je u baraž meču u Bangaloru savladala Indiju 3:2 i naredne godine će se takmičiti u Svetskoj grupi Dejvis kupa.

VTA: Krunić ispala iz Top 100 - Tenis

Tenis - VTA: Krunić ispala iz Top 100

Na najnovijoj VTA listi, Srbija ponovo ima samo tri teniserke među sto najboljih, jer je Aleksandra Krunić pokvarila rejting.

ATP: Nadal smanjio Novakovu prednost - Tenis

Tenis - ATP: Nadal smanjio Novakovu prednost

Najnovija ATP lista nije donela bitnije promene u Top 10, a Viktor Troicki je prvi put posle suspenzije među 200 najboljih tenisera sveta.

Francuska u finalu Dejvis kupa - Tenis

Tenis - Francuska u finalu Dejvis kupa

Teniska reprezentacija Francuske je osvojila i trećibod u polufinalnom susretu Dejvis kupa sa Češkom,dok je Švajcarcima potreban još jedan bod za finale.

Srbija povela 2:0 protiv Indije - Tenis

Tenis - Srbija povela 2:0 protiv Indije

Teniska reprezentacija Srije je odlično počela duel sa Indijom za opstanak u Svetskoj grupi Dejvis kupa, jer nakon prvog dana vodi protiv Indije 2:0.

VTA: Krunić napredovala do Top 100 - Tenis

Tenis - VTA: Krunić napredovala do Top 100

VTA lista objavljena posle US Opena donela je dosta promena u vrhu, a Aleksandra Krunić je napredovala do stotog mesta.

ATP: Novak uvećao prednost, Nišikori i Čilić u Top 10 - Tenis

Tenis - ATP: Novak uvećao prednost, Nišikori i Čilić u Top 10

Iako nije odbranio bodove iz prošlogodišnjeg finala, Novak Đoković posle US Opena ima veću prednost na čelu ATP liste u osnosu na Nadala.

Čilić je šampion US Opena - Tenis

Tenis - Čilić je šampion US Opena

Hrvatski teniser Marin Čilić je za 114 minuta u finalu US Opena savladao Keija Nišikorija, rezultatom 6:3, 6:3, 6:3, za prvi gren slem trofej u karijeri.

Serena uz Navratilovu i Evert - Tenis

Tenis - Serena uz Navratilovu i Evert

Serena Vilijams je osvajanjem US Opena došla do 18. gren slem trofeja u karijeri, koliko su osvojile i legendarne Kris Evert i Martina Navratilova.

Het-trik Serene Vilijams na US Openu - Tenis

Tenis - Het-trik Serene Vilijams na US Openu

Serena Vilijams je treću godinu zaredom šampionka US Opena, Amerikanka je do šeste titule u Njujorku došla bez izgubljenog seta.