09/08/2012 - 09:35 - Updated 09/08/2012 - 09:47

Novak uspešan na startu

Novak uspešan na startu - Tenis
Reuters

Novak Đoković je pobedom nad Bernardom Tomićem, 6:2, 6:3, uspešno krenuo u odbranu titule na Rodžers kupu u Torontu

U nezavidnoj poziciji se nalazi Novak posle gubitka bronzane medalje na Olimpijskim igrama. U ranoj fazi meča, Tomić je imao ukupno šest brejk prilika, ali Novak je bio na visini zadatka i posle 2:2 sa 4 uzastopna gema je rešio prvi set u svoju korist.

Srpski teniser je u drugom setu bio izuzetno siguran u svojim servis gemovima, izgubivši samo 3 od 23 poena

Đoković će se za četvrtfinale boriti sa 35. igračem sa ATP liste, Semom Kverijem. Novak je u tri susreta sa Kverijem zabeležio isto toliko pobeda.

Kveri je u drugom kolu eliminisao 13. nosioca, Japanca Keija Nišikorija, sa 6:2, 6:3.

Tipsarević se uz više muke probio u treću rundu ali je ulogu favorita, kao peti nosilac, ipak uspeo da opravda protiv nepredvidivog Rusa Mihaila Južnog - 7:6(2), 6:4.

Janka u osmini finala očekuje Marin Čilić, deseti nosilac, koji je sa 7:5, 6:3 pobedio Markosa Bagdatisa.

*LINK - Tenis

9.dan US Opena: Plan direktnih prenosa na kanalima Eurosporta - Tenis

Tenis - 9.dan US Opena: Plan direktnih prenosa na kanalima Eurosporta

Iako danas srpski predstavnici neće izlaziti na borilišta, uzbuđenja na terenima Flašing medousa neće nedostajati.

Krunićeva poražena posle epske bitke  - Tenis

Tenis - Krunićeva poražena posle epske bitke

Nakon dva sata i 19 minuta velike borbe, Aleksandra Krunić je morala da čestita Viktoriji Azarenki pobedu i plasman u četvrtfinale, rezultatom 4:6, 6:4, 6:4.

Novak savladao borbenog Kolšrajbera - Tenis

Tenis - Novak savladao borbenog Kolšrajbera

Novak Đoković je izborio plasman u 22. uzastopno Gren slem četvrtfinale, pobedom 6:1, 7:5, 6:4 nad Filipom Kolšrajberom, za 123 minuta igre.

Jelenu eliminisala tinejdžerka sa US Opena - Tenis

Tenis - Jelenu eliminisala tinejdžerka sa US Opena

Jelena Janković je u osmini finala završila učešće na Otvorenom prvenstvu Amerike u tenisu, jer je poražena u dva seta u meču sa Belindom Benčić, 7:6(6), 6:3.

Simon iznenadio Ferera, Federer ubedljiv - Tenis

Tenis - Simon iznenadio Ferera, Federer ubedljiv

Francuz Žil Simon je priredio iznenađenje u trećem kolu US Opena, savladao je četvrtog nosioca, Španca Davida Ferera u četiri seta, rezultatom 6:3, 3:6, 6:1 6:3

Voznjacki eliminisala Šarapovu - Tenis

Tenis - Voznjacki eliminisala Šarapovu

Dankinja Karolina Voznjacki je izborila plasman u četvrtfinale US Opena, pobedom u tri seta nad Marijom Šarapovom, rezultatom 6:4, 2:6, 6:2.

8.dan US Opena: Aleksandra i Novak na Eurosportu - Tenis

Tenis - 8.dan US Opena: Aleksandra i Novak na Eurosportu

Jedini preostali predstavnici Srbije danas igraju mečeve osmine finala US Opena, uz direktan prenos na Eurosportu i Eurosport Plejeru.

Krunić napravila senzaciju u Njujorku - Tenis

Tenis - Krunić napravila senzaciju u Njujorku

Aleksandra Krunić je izborila plasman u osminu finala Otvorenog prvenstva Amerike pobedom 6:4, 6:4 u duelu sa Čehinjom Petrom Kvitovom.

Jelena Janković zatvara sedmi dan US Opena na Eurosportu 2 - Tenis

Tenis - Jelena Janković zatvara sedmi dan US Opena na Eurosportu 2

Jelena Janković igra za četvrtfinale US Opena protiv Švajcarkinje Belinde Benčić, meč otvara večernji program od 01.00h na Artur Ešu i Eurosportu 2.

Podvig Aleksandre Krunić - Tenis

Tenis - Podvig Aleksandre Krunić

Srpska teniserka je savladala favorizovanu Amerikanku Medison Kiz i rezultatom 7-6(4) 2-6 7-5 izborila plasman u treće kolo US Opena.