09/08/2012 - 09:35 - Updated 09/08/2012 - 09:47

Novak uspešan na startu

Novak uspešan na startu - Tenis
Reuters

Novak Đoković je pobedom nad Bernardom Tomićem, 6:2, 6:3, uspešno krenuo u odbranu titule na Rodžers kupu u Torontu

U nezavidnoj poziciji se nalazi Novak posle gubitka bronzane medalje na Olimpijskim igrama. U ranoj fazi meča, Tomić je imao ukupno šest brejk prilika, ali Novak je bio na visini zadatka i posle 2:2 sa 4 uzastopna gema je rešio prvi set u svoju korist.

Srpski teniser je u drugom setu bio izuzetno siguran u svojim servis gemovima, izgubivši samo 3 od 23 poena

Đoković će se za četvrtfinale boriti sa 35. igračem sa ATP liste, Semom Kverijem. Novak je u tri susreta sa Kverijem zabeležio isto toliko pobeda.

Kveri je u drugom kolu eliminisao 13. nosioca, Japanca Keija Nišikorija, sa 6:2, 6:3.

Tipsarević se uz više muke probio u treću rundu ali je ulogu favorita, kao peti nosilac, ipak uspeo da opravda protiv nepredvidivog Rusa Mihaila Južnog - 7:6(2), 6:4.

Janka u osmini finala očekuje Marin Čilić, deseti nosilac, koji je sa 7:5, 6:3 pobedio Markosa Bagdatisa.

*LINK - Tenis

Đoković-Raonić direktno na Eurosportu - Tenis

Tenis - Đoković-Raonić direktno na Eurosportu

Desetog takmičarskog dana na Australijan openu, Novak Đoković i Miloš Raonić igraće za polufinale, uz direktan prenos na Eurosportu, 28.01. u 9.30h.

Šarapova preslišala Bušar za polufinale - Tenis

Tenis - Šarapova preslišala Bušar za polufinale

Marija Šarapova je održala čas tenisa Kanađanki Eženi Bušar, i posle 78 minuta provedenih na terenu, Ruskinja je slavila plasman u polufinale.

Mari utišao "Rod Lejver arenu" - Tenis

Tenis - Mari utišao "Rod Lejver arenu"

Briatanac Endi Mari izborio je plasman u polufinale Australijan opena nakon trijumfa nad Australijancem Nikom Kirjosom u tri seta, rezultatom 6:3, 7:5, 6:4.

Berdih deklasirao Nadala - Tenis

Tenis - Berdih deklasirao Nadala

Čeh Tomaš Berdih je odigrao gren slem četvrtfinale svoje karijere u kojem je posle 17 poraza savladao Rafaela Nadala u tri seta, rezultatom 6:2, 6:0, 7:6(5).

Cibulkova eliminisala dvostruku šampionku Australije - Tenis

Tenis - Cibulkova eliminisala dvostruku šampionku Australije

Prošlogodišnja finalistkinja, Dominika Cibulkova je u fantastičnom meču savladala Viktoriju Azarenku rezultatom 6:2, 3:6, 6:3.

Đoković pobedio i sjajnog Milera - Tenis

Tenis - Đoković pobedio i sjajnog Milera

Najbolji teniser sveta nastavio je pohod na rekordu, petu, titulu na Australijan openu, pobedom u osmini finala nad 31-godišnjim Luksemburžaninom, Žilom Milerom

Kei Nišikori savladao Ferera, osveta Vavrinke - Tenis

Tenis - Kei Nišikori savladao Ferera, osveta Vavrinke

Finalista poslednjeg US Opena, Kei Nišikori je u "Melburn parku" savladao Davida Ferera, rezultatom 6:3, 6:3, 6:3, čime je izborio plasman u četvrtfinale.

Novak Đoković zatvara 8. dan Australijan opena na Eurosportu - Tenis

Tenis - Novak Đoković zatvara 8. dan Australijan opena na Eurosportu

Najbolji teniser sveta, Novak Đoković u ponedeljak, po programu, igra poslednji meč, u kojem će se sa Žilom Milerom boriti za četvrtfinale.

Šarapova zakazala obračun sa Bušar - Tenis

Tenis - Šarapova zakazala obračun sa Bušar

Marija Šarapova je održala čas tenisa Kineskinji Peng Šuai, koja je uspela da osvoji samo tri gema u prvom setu.

Nadal ubedljiv protiv Andersona - Tenis

Tenis - Nadal ubedljiv protiv Andersona

Rafael Nadal je odigrao svoj najbolji meč ove godine u "Melburn parku", savladao je Južnoafrikanca Kevina Andersona rezultatom 7:5, 6:1, 6:4.