09/08/2012 - 09:35 - Updated 09/08/2012 - 09:47

Novak uspešan na startu

Novak uspešan na startu - Tenis
Reuters

Novak Đoković je pobedom nad Bernardom Tomićem, 6:2, 6:3, uspešno krenuo u odbranu titule na Rodžers kupu u Torontu

U nezavidnoj poziciji se nalazi Novak posle gubitka bronzane medalje na Olimpijskim igrama. U ranoj fazi meča, Tomić je imao ukupno šest brejk prilika, ali Novak je bio na visini zadatka i posle 2:2 sa 4 uzastopna gema je rešio prvi set u svoju korist.

Srpski teniser je u drugom setu bio izuzetno siguran u svojim servis gemovima, izgubivši samo 3 od 23 poena

Đoković će se za četvrtfinale boriti sa 35. igračem sa ATP liste, Semom Kverijem. Novak je u tri susreta sa Kverijem zabeležio isto toliko pobeda.

Kveri je u drugom kolu eliminisao 13. nosioca, Japanca Keija Nišikorija, sa 6:2, 6:3.

Tipsarević se uz više muke probio u treću rundu ali je ulogu favorita, kao peti nosilac, ipak uspeo da opravda protiv nepredvidivog Rusa Mihaila Južnog - 7:6(2), 6:4.

Janka u osmini finala očekuje Marin Čilić, deseti nosilac, koji je sa 7:5, 6:3 pobedio Markosa Bagdatisa.

*LINK - Tenis

US Open 4.dan: Ana Ivanović i Novak Đoković na Eurosportu - Tenis

Tenis - US Open 4.dan: Ana Ivanović i Novak Đoković na Eurosportu

Ana Ivanović izlazi na teren Luis Armstrong stadiona u 17 časova, Novak Đoković igra drugi meč na Artur Ešu, uz direktne prenose na Eurosportu i Eurosportu 2.

Šarapova sprečila iznenađenje, Radvanska eliminisana - Tenis

Tenis - Šarapova sprečila iznenađenje, Radvanska eliminisana

Peta nositeljka Marija Šarapova nije dozvolila da se njeno ime nađe na već dugačkoj listi iznenađenja na US Openu

Vavrinka izborio treće kolo US Opena - Tenis

Tenis - Vavrinka izborio treće kolo US Opena

Aktuelni šampion Australije, Stanislas Vavrinka je uspeo da savlada borbenog Tomaša Belučija u četiri seta.

Jelena ubedljivo do trećeg kola, hrabri Lajović poražen  - Tenis

Tenis - Jelena ubedljivo do trećeg kola, hrabri Lajović poražen

Jelena Janković je u dva seta savladala Cvetanu Pironkovu, a Poljak Jirži Janovic je posle četiri seta elimisao sa US Opena debitanta Dušana Lajovića.

Federer lako do drugog kola, Ferer nadigrao Džumhura - Tenis

Tenis - Federer lako do drugog kola, Ferer nadigrao Džumhura

Rodžer Federer se u prvom kolu Otvorenog prvenstva Amerike sastao sa Marinkom Matoševićem, koji ni u jednom trenutku nije zapretio Švajcarcu.

Tinejdžerka Belis eliminisala Cibulkovu, Krunić u drugom kolu - Tenis

Tenis - Tinejdžerka Belis eliminisala Cibulkovu, Krunić u drugom kolu

Devojčica od 15 godina, Katerina Belis je savladala bivšu finalistkinju Dominiku Cibulkovu, a Aleksandra Krunić je takođe izborila plasman u drugo kolo.

Novak protutnjao do drugog kola US Opena - Tenis

Tenis - Novak protutnjao do drugog kola US Opena

Novak Đoković je ekspresno izborio plasman u drugo kolo US Opena pobedom nad Dijegom Švarcmanom u tri seta, rezultatom 6:1, 6:2, 6:4.

3.dan US Opena: Dušan Lajović na Eurosportu - Tenis

Tenis - 3.dan US Opena: Dušan Lajović na Eurosportu

Dušan Lajović danas izlazi na terene Flašing Medousa, za prolazak u drugo kolo Otvorenog prvenstva Amerike igraće protiv Jiržija Janovica iz Poljske.

Jelena slavila u srpskom derbiju u Njujorku - Tenis

Tenis - Jelena slavila u srpskom derbiju u Njujorku

Jelena Janković je pobedila Bojanu Jovanovski u prvom kolu US Opena, posle 70 minuta igre iskusnija Srpkinja je slavila pobedu rezultatom 6:2, 6:3.

Šarapova silovita na startu, Halep i Venus prokrenule - Tenis

Tenis - Šarapova silovita na startu, Halep i Venus prokrenule

Ruskinja Marija Šarapova je savladala zemljakinju Mariju Kirilenko rezultatom 6:4, 6:0, dok su Simona Halep i Venus Vilijams imela mnogo teži posao u prvom kolu