09/09/2012 - 19:47 - Updated 09/09/2012 - 19:57

Šampion u novom finalu US Opena

Šampion u novom finalu - Tenis
Reuters

Aktuelni šampion US Opena je maestralno odigrao nastavak polufinalnog meča sa Davidom Fererom i sa 3:1 u setovima izborio sebi mesto u finalu.

Pohod na drugu uzastopnu titulu u Njujorku, Novak je nastavio uspešnom partijom i protiv Davida Ferera, pobedivši Španca sa 2:6, 6:1, 6:4, 6:2.

U subotu su Španac i Srbin izašli na teren, a tada se u olujnim uslovima bolje snašao Ferer i poveo je sa 5:2.

Danas su uslovi za igru bili izvanredni, a Novak je bio na visini zadatka. Furiozno je startovao drugi set, osvojivši prvih pet gemova.

Ferer je bio borben ali nije mogao protiv nadahnutog Đokovića koji je danas održao Špancu pravi čas tenisa. U trećem setu je Ferer napravio mali preokret sa 0:2 na 3:2, ali tu je stao, odnosno njegov servis, kojim je uništio Tipsarevića, je potpuno stao, Đoković je u nastavku izgubio samo jedan gem.

I u četvrtom setu je profesor Đoković držao predavanje sa osnovne linije i koristeći svaku grešku rivala, brzo je došao do 4:0 i tada je bilo jasno ko će u ponedeljak u 22.00 časa igrati sa Endijem Marejom.

*LINK - Tenis

Komplikovan žreb za Đokovića na US Openu - Tenis

Tenis - Komplikovan žreb za Đokovića na US Openu

Najbolji igrač sveta, Novak Đoković će imati težak zadatak na Otvorenom prvenstvu Amerike u tenisu, odlučeno je žrebom u Njujorku.

US Open bez šampiona - Tenis

Tenis - US Open bez šampiona

Rafael Nadal je objavio da neće braniti tituluna turniru u Flašing Medousu u Njujorku, koji počinje 25. avgusta.

VTA: Ana među deset najboljih - Tenis

Tenis - VTA: Ana među deset najboljih

Na poslednjoj VTA listi, Srbija je jedina zamlja koja ima dve teniserke među deset najboljih n svetu, Anu Ivanović na devetom i Jelenu Janković na desetom mestu

80. titula Rodžera Federera - Tenis

Tenis - 80. titula Rodžera Federera

Maestro iz Bazela, Rodžer Federer je u Sinsinatiju šesti put osvojio turnir, u isto toliko finala, što je njegov jubilarni 80. ATP trofej u karijeri.

ATP: Novakova prednost raste i pored poraza - Tenis

Tenis - ATP: Novakova prednost raste i pored poraza

I pored eliminacije na turniru u SInsinatiju, prednost Novaka Đokovića na čelu ATP liste u odnosu na Rafaela Nadala je skoro duplirana.

Premijerni trijumf Serene Vilijams u Ohaju - Tenis

Tenis - Premijerni trijumf Serene Vilijams u Ohaju

Serena Vilijams je trijumfom nad Anom Ivanović u finalu turnira u Sinsinatiju, prvi put u karijeri osvojila taj turnir.

Ana u finalu Sinsinatija - Tenis

Tenis - Ana u finalu Sinsinatija

Ana Ivanović je u dramatičnom polufinalnom meču turnira u Sinsinatiju uspela da savlada Mariju Šarapovu rezultatom 6:2, 5:7, 7:5.

Serena ubedljiva protiv Jelene - Tenis

Tenis - Serena ubedljiva protiv Jelene

Najbolja teniserka sveta, Serena Vilijams je dozvolila Jeleni Janković da osvoji samo četiri gema u četvrtfinalnom duelu Masters turnira u Sinsinatiju.

Sinsinati ostaje san, Robredo savladao Đokovića - Tenis

Tenis - Sinsinati ostaje san, Robredo savladao Đokovića

Novak Đoković će morati da sačeka bar još jednu godinu da osvoji jedini masters koji nema u kolekciji, turnir u Sinsinatiju.

Ana Ivanović lako do polufinala - Tenis

Tenis - Ana Ivanović lako do polufinala

Ana Ivanović je izborila plasman među četiri najbolje teniserke na turniru u Sinsinatiju pobedom nad Jelinom Svitolinom 6:2, 6:3.