09/09/2012 - 19:47 - Updated 09/09/2012 - 19:57

Šampion u novom finalu US Opena

Šampion u novom finalu - Tenis
Reuters

Aktuelni šampion US Opena je maestralno odigrao nastavak polufinalnog meča sa Davidom Fererom i sa 3:1 u setovima izborio sebi mesto u finalu.

Pohod na drugu uzastopnu titulu u Njujorku, Novak je nastavio uspešnom partijom i protiv Davida Ferera, pobedivši Španca sa 2:6, 6:1, 6:4, 6:2.

U subotu su Španac i Srbin izašli na teren, a tada se u olujnim uslovima bolje snašao Ferer i poveo je sa 5:2.

Danas su uslovi za igru bili izvanredni, a Novak je bio na visini zadatka. Furiozno je startovao drugi set, osvojivši prvih pet gemova.

Ferer je bio borben ali nije mogao protiv nadahnutog Đokovića koji je danas održao Špancu pravi čas tenisa. U trećem setu je Ferer napravio mali preokret sa 0:2 na 3:2, ali tu je stao, odnosno njegov servis, kojim je uništio Tipsarevića, je potpuno stao, Đoković je u nastavku izgubio samo jedan gem.

I u četvrtom setu je profesor Đoković držao predavanje sa osnovne linije i koristeći svaku grešku rivala, brzo je došao do 4:0 i tada je bilo jasno ko će u ponedeljak u 22.00 časa igrati sa Endijem Marejom.

*LINK - Tenis

VTA: Ana i Jelena čuvaju pozicije - Tenis

Tenis - VTA: Ana i Jelena čuvaju pozicije

Iako je u finalu turnira u Tokiju savladala Karolinu Voznjacki, Ana Ivanović nije napredovala na VTA listi, za razliku od Dankinje.

Zatišje na ATP listi - Tenis

Tenis - Zatišje na ATP listi

Poslednja ATP lista nije donela bitnije promene u odnosu na prošli ponedeljak, Novak je lider, a drugi srpski teniseri su zabeležili diskretne pomake.

Sjajna Ana slavila u Tokiju i napravila veliki korak ka Singapuru - Tenis

Tenis - Sjajna Ana slavila u Tokiju i napravila veliki korak ka Singapuru

Ana Ivanović je nadigrala Karolinu Voznjacki u dva seta u finalu Toraj Pan Pacifik opena u Tokiju i osvojila je četvrtu titulu u sezoni.

Sezona je završena za Azarenku - Tenis

Tenis - Sezona je završena za Azarenku

Beloruska teniserka Viktorija Azarenka neće nastupati na preostalim turnirima u tekućoj sezoni zbog povreda.

Li Na završava karijeru - Tenis

Tenis - Li Na završava karijeru

Prva teniserka iz Azije koja je osvojila gren slem titulu, Kineskinja Li Na je najavila završetak profesionalne karijere.

Žreb Dejvis kupa - Tenis

Tenis - Žreb Dejvis kupa

Žrebom Dejvis kupa, koji je održan u Dubaiju, odlučeno je da se u prvom kolu naredne godine sastanu Srbija i Hrvatska.

Ana Ivanović u finalu turnira u Tokiju - Tenis

Tenis - Ana Ivanović u finalu turnira u Tokiju

Ana Ivanović je zabeležila novu pobedu u Japanu, savladala je Nemicu Anđelik Kerber u dva seta, rezultatom 7:5, 6:3 i izborila mesto u finalu VTA turnira.

Ana najzad savladala Šafarovu - Tenis

Tenis - Ana najzad savladala Šafarovu

Ana Ivanović je izborila polufinale VTA turnira u Tokiju, nakon što je zabeležila prvu pobedu u poslednjih šest duela sa Čehinjom, Lusi Šafarovom.

Ana savladala Azarenku u Japanu - Tenis

Tenis - Ana savladala Azarenku u Japanu

Ana Ivanović je izborila plasman u četvrtfinale turnira u Tokiju, nakon što je savladala Beloruskinju Viktoriju Azarenku u dva seta, rezultatom 6:3, 6:4.

Srbija ostaje u Svetskoj grupi Dejvis kupa - Tenis

Tenis - Srbija ostaje u Svetskoj grupi Dejvis kupa

Teniska selekcija Srbije je u baraž meču u Bangaloru savladala Indiju 3:2 i naredne godine će se takmičiti u Svetskoj grupi Dejvis kupa.