09/09/2012 - 19:47 - Updated 09/09/2012 - 19:57

Šampion u novom finalu US Opena

Šampion u novom finalu - Tenis
Reuters

Aktuelni šampion US Opena je maestralno odigrao nastavak polufinalnog meča sa Davidom Fererom i sa 3:1 u setovima izborio sebi mesto u finalu.

Pohod na drugu uzastopnu titulu u Njujorku, Novak je nastavio uspešnom partijom i protiv Davida Ferera, pobedivši Španca sa 2:6, 6:1, 6:4, 6:2.

U subotu su Španac i Srbin izašli na teren, a tada se u olujnim uslovima bolje snašao Ferer i poveo je sa 5:2.

Danas su uslovi za igru bili izvanredni, a Novak je bio na visini zadatka. Furiozno je startovao drugi set, osvojivši prvih pet gemova.

Ferer je bio borben ali nije mogao protiv nadahnutog Đokovića koji je danas održao Špancu pravi čas tenisa. U trećem setu je Ferer napravio mali preokret sa 0:2 na 3:2, ali tu je stao, odnosno njegov servis, kojim je uništio Tipsarevića, je potpuno stao, Đoković je u nastavku izgubio samo jedan gem.

I u četvrtom setu je profesor Đoković držao predavanje sa osnovne linije i koristeći svaku grešku rivala, brzo je došao do 4:0 i tada je bilo jasno ko će u ponedeljak u 22.00 časa igrati sa Endijem Marejom.

*LINK - Tenis

Težak dan za nosioce, Ferer savladao Nadala - Tenis

Tenis - Težak dan za nosioce, Ferer savladao Nadala

Novak Šoković i Rodžer Federer su uz dosta muke izborili plasman u polufinale Mastersa u Monte Karlu, a osmostruki šampion je završio takmičenje.

Novak izgubio gem za četvrtfinale u Monte Karlu - Tenis

Tenis - Novak izgubio gem za četvrtfinale u Monte Karlu

Novak Đoković je i u osmini finala Masters u Monte Karlu demonstrirao klasu, prepustio je Špancu Pablu Karenju Busti tek svaki četvrti poen.

Montanjes osvojio samo gem - Tenis

Tenis - Montanjes osvojio samo gem

Branilac titule na Mastersu u Monte Karlu, Novak Đoković je ubedljivo startovao turnir ekspresnom pobednom nad Albertom Montanjesom, 6:1, 6:0.

ATP: Zatišje pred buru - Tenis

Tenis - ATP: Zatišje pred buru

Nova ATP lista nije donela mnogo promena uoči starta sezone na zemljanoj podlozi, Nadal ima 2050 bodova prednosti u odnosu na Novaka Đokovića.

Jelena stala u finalu u Bogoti - Tenis

Tenis - Jelena stala u finalu u Bogoti

Srpkinja Jelena Janković nije uspela da odbrani titulu u Kolumbiji, jer je u finalu VTA turnira u Bogoti izgubila od Francuskinje Karoline Garsije 6:3, 6:4.

VTA: Jelena osma, bez značajnijih promena - Tenis

Tenis - VTA: Jelena osma, bez značajnijih promena

Najnovija VTA rang lista je donela diskretan napredak Jelene Janković, dok su Ana Ivanović i Bojana Jovanovski sačuvale rejting, kao pre sedam dana.

Jelena izborila finale u Bogoti - Tenis

Tenis - Jelena izborila finale u Bogoti

Braniteljica titule u Kolumbiji, Jelena Janković je savladala Šanel Šepers za finale VTA turnira u Bogoti.

Jelena u polufinalu VTA turnira u Bogoti - Tenis

Tenis - Jelena u polufinalu VTA turnira u Bogoti

Srpkinja Jelena Janković je izborila plasman među četiri najbolje teniserke na VtA turniru u Kolumbiji.

Jovana Jakšić na pragu Top 100, Ana napredovala - Tenis

Tenis - Jovana Jakšić na pragu Top 100, Ana napredovala

Jovana Jakšić i Ana Ivanović su nakon turnira u Motereju napravile napredak na najnovijoj VTA listi, dok je Jelena Janković zabeležila manji pad.

ATP: Nadal uvećao prednost - Tenis

Tenis - ATP: Nadal uvećao prednost

Iako je osvojio dve uzastopne Masters titule, zaostatak Novaka Đokovića za prvim teniserom sveta iznosi 2.050 bodova.