10/09/2012 - 12:45 - Updated 10/09/2012 - 13:00

WTA: Srpkinje popravile rejting

Srpkinje popravile rejting - Tenis
Reuters

Posle Otvorenog prvenstva Amerike, srpske teniserke su zabeležile napredak na novoj WTA listi

Ana Ivanović je za još jednu poziciju poboljšala svoj rang i sada se nalazi na 12. mestu, a Jelena Janković se sa 27. "popela" na 25. poziciju.

Najveći pomak je napravila Bojana Jovanovski, koja je sa 72. pozicije došla na 64.

Pozitivan pomak je napravila i Vesna Dolonc, koja je sada bolje plasirana od Aleksandre Krunić. Vesna je za čak 15 mesta napredovala do 175. pozicije, dok je Aleksandra nazadovala za pet i nalazi se na 177. mestu.

U vrhu WTA liste mesta su zamenile Marija Šarapova i Agnješka Radvanska. Ruskinja je sada druga teniserka sveta, iza Viktorije Azarenke, a Poljakinja drži treće mesto ispred šampionke US Opena, Serene Vilijams.

Sara Erani je plasmanom u polufinale turnira na Flašing Medousu napravila progres od tri mesta i Italijanka je danas sedma igračica sveta.

Tenis - US Open bez šampiona

Rafael Nadal je objavio da neće braniti tituluna turniru u Flašing Medousu u Njujorku, koji počinje 25. avgusta.

VTA: Ana među deset najboljih - Tenis

Tenis - VTA: Ana među deset najboljih

Na poslednjoj VTA listi, Srbija je jedina zamlja koja ima dve teniserke među deset najboljih n svetu, Anu Ivanović na devetom i Jelenu Janković na desetom mestu

80. titula Rodžera Federera - Tenis

Tenis - 80. titula Rodžera Federera

Maestro iz Bazela, Rodžer Federer je u Sinsinatiju šesti put osvojio turnir, u isto toliko finala, što je njegov jubilarni 80. ATP trofej u karijeri.

ATP: Novakova prednost raste i pored poraza - Tenis

Tenis - ATP: Novakova prednost raste i pored poraza

I pored eliminacije na turniru u SInsinatiju, prednost Novaka Đokovića na čelu ATP liste u odnosu na Rafaela Nadala je skoro duplirana.

Premijerni trijumf Serene Vilijams u Ohaju - Tenis

Tenis - Premijerni trijumf Serene Vilijams u Ohaju

Serena Vilijams je trijumfom nad Anom Ivanović u finalu turnira u Sinsinatiju, prvi put u karijeri osvojila taj turnir.

Ana u finalu Sinsinatija - Tenis

Tenis - Ana u finalu Sinsinatija

Ana Ivanović je u dramatičnom polufinalnom meču turnira u Sinsinatiju uspela da savlada Mariju Šarapovu rezultatom 6:2, 5:7, 7:5.

Serena ubedljiva protiv Jelene - Tenis

Tenis - Serena ubedljiva protiv Jelene

Najbolja teniserka sveta, Serena Vilijams je dozvolila Jeleni Janković da osvoji samo četiri gema u četvrtfinalnom duelu Masters turnira u Sinsinatiju.

Sinsinati ostaje san, Robredo savladao Đokovića - Tenis

Tenis - Sinsinati ostaje san, Robredo savladao Đokovića

Novak Đoković će morati da sačeka bar još jednu godinu da osvoji jedini masters koji nema u kolekciji, turnir u Sinsinatiju.

Ana Ivanović lako do polufinala - Tenis

Tenis - Ana Ivanović lako do polufinala

Ana Ivanović je izborila plasman među četiri najbolje teniserke na turniru u Sinsinatiju pobedom nad Jelinom Svitolinom 6:2, 6:3.

Ana savladala i Kuznjecovu - Tenis

Tenis - Ana savladala i Kuznjecovu

Ana Ivanović je izborila plasman među osam najboljih teniserki na Mastersu u Sinsinatiju, pobedom u tri seta nad Svetlanom Kuznjecovom.