10/09/2012 - 12:45 - Updated 10/09/2012 - 13:00

WTA: Srpkinje popravile rejting

Srpkinje popravile rejting - Tenis
Reuters

Posle Otvorenog prvenstva Amerike, srpske teniserke su zabeležile napredak na novoj WTA listi

Ana Ivanović je za još jednu poziciju poboljšala svoj rang i sada se nalazi na 12. mestu, a Jelena Janković se sa 27. "popela" na 25. poziciju.

Najveći pomak je napravila Bojana Jovanovski, koja je sa 72. pozicije došla na 64.

Pozitivan pomak je napravila i Vesna Dolonc, koja je sada bolje plasirana od Aleksandre Krunić. Vesna je za čak 15 mesta napredovala do 175. pozicije, dok je Aleksandra nazadovala za pet i nalazi se na 177. mestu.

U vrhu WTA liste mesta su zamenile Marija Šarapova i Agnješka Radvanska. Ruskinja je sada druga teniserka sveta, iza Viktorije Azarenke, a Poljakinja drži treće mesto ispred šampionke US Opena, Serene Vilijams.

Sara Erani je plasmanom u polufinale turnira na Flašing Medousu napravila progres od tri mesta i Italijanka je danas sedma igračica sveta.

Tenis - Vavrinka osvojio Monte Karlo

San o osvajanju Mastersa u Kneževini, još neko vreme će sanjati Rodžer Federer, jer je danas poražen u finalu od Stanislasa Vavrinke u tri seta.

Švajcarsko finale u Monte Karlu - Tenis

Tenis - Švajcarsko finale u Monte Karlu

Rodžer Federer je savladao Novaka Đokovića u polufinalu Mastersa u Monte Karlu, a za titulu će se boriti sa Stanislasom Vavrinkom, koji je savladao Ferera.

Težak dan za nosioce, Ferer savladao Nadala - Tenis

Tenis - Težak dan za nosioce, Ferer savladao Nadala

Novak Šoković i Rodžer Federer su uz dosta muke izborili plasman u polufinale Mastersa u Monte Karlu, a osmostruki šampion je završio takmičenje.

Novak izgubio gem za četvrtfinale u Monte Karlu - Tenis

Tenis - Novak izgubio gem za četvrtfinale u Monte Karlu

Novak Đoković je i u osmini finala Masters u Monte Karlu demonstrirao klasu, prepustio je Špancu Pablu Karenju Busti tek svaki četvrti poen.

Montanjes osvojio samo gem - Tenis

Tenis - Montanjes osvojio samo gem

Branilac titule na Mastersu u Monte Karlu, Novak Đoković je ubedljivo startovao turnir ekspresnom pobednom nad Albertom Montanjesom, 6:1, 6:0.

ATP: Zatišje pred buru - Tenis

Tenis - ATP: Zatišje pred buru

Nova ATP lista nije donela mnogo promena uoči starta sezone na zemljanoj podlozi, Nadal ima 2050 bodova prednosti u odnosu na Novaka Đokovića.

Jelena stala u finalu u Bogoti - Tenis

Tenis - Jelena stala u finalu u Bogoti

Srpkinja Jelena Janković nije uspela da odbrani titulu u Kolumbiji, jer je u finalu VTA turnira u Bogoti izgubila od Francuskinje Karoline Garsije 6:3, 6:4.

VTA: Jelena osma, bez značajnijih promena - Tenis

Tenis - VTA: Jelena osma, bez značajnijih promena

Najnovija VTA rang lista je donela diskretan napredak Jelene Janković, dok su Ana Ivanović i Bojana Jovanovski sačuvale rejting, kao pre sedam dana.

Jelena izborila finale u Bogoti - Tenis

Tenis - Jelena izborila finale u Bogoti

Braniteljica titule u Kolumbiji, Jelena Janković je savladala Šanel Šepers za finale VTA turnira u Bogoti.

Jelena u polufinalu VTA turnira u Bogoti - Tenis

Tenis - Jelena u polufinalu VTA turnira u Bogoti

Srpkinja Jelena Janković je izborila plasman među četiri najbolje teniserke na VtA turniru u Kolumbiji.