10/09/2012 - 12:45 - Updated 10/09/2012 - 13:00

WTA: Srpkinje popravile rejting

Srpkinje popravile rejting - Tenis
Reuters

Posle Otvorenog prvenstva Amerike, srpske teniserke su zabeležile napredak na novoj WTA listi

Ana Ivanović je za još jednu poziciju poboljšala svoj rang i sada se nalazi na 12. mestu, a Jelena Janković se sa 27. "popela" na 25. poziciju.

Najveći pomak je napravila Bojana Jovanovski, koja je sa 72. pozicije došla na 64.

Pozitivan pomak je napravila i Vesna Dolonc, koja je sada bolje plasirana od Aleksandre Krunić. Vesna je za čak 15 mesta napredovala do 175. pozicije, dok je Aleksandra nazadovala za pet i nalazi se na 177. mestu.

U vrhu WTA liste mesta su zamenile Marija Šarapova i Agnješka Radvanska. Ruskinja je sada druga teniserka sveta, iza Viktorije Azarenke, a Poljakinja drži treće mesto ispred šampionke US Opena, Serene Vilijams.

Sara Erani je plasmanom u polufinale turnira na Flašing Medousu napravila progres od tri mesta i Italijanka je danas sedma igračica sveta.

Tenis - Ana savadala Francuskinju za četvrtfinale

Najbolje rangirana srpska teniserka, Ana Ivanović je zabeležila i drugu pobedu u Montereju, u osmini finala savladala je Polin Paramentije.

Ana Ivanović pobedom startovala u Meksiku - Tenis

Tenis - Ana Ivanović pobedom startovala u Meksiku

Aktuelna šampionka VTA turnira u Montereju, Ana Ivanović je zabeležila pobedu u prvom kolu nad kvalifikantkinjom iz Češke, Nikol Vajdišovom.

ATP: Novak uvećao prednost - Tenis

Tenis - ATP: Novak uvećao prednost

Iako je drugi teniser sveta, Rodžer Federer savladao Novaka Đokovića u finalu ATP turnira u Dubaiju, bodovna razlika između dvojice tenisera je veća.

VTA: Jelena napredovala, bez promena u Top 10 - Tenis

Tenis - VTA: Jelena napredovala, bez promena u Top 10

Najbolja srpska teniserka, Ana Ivanović je i u narednih sedam dana šesta teniserka sveta, a Jelena Janković se vratila na 21. mesto VTA liste.

Federer bolji od najboljeg - Tenis

Tenis - Federer bolji od najboljeg

Rodžer Federer je savladao u finalu turnira u Dubaiju najboljeg tenisera sveta, Novaka Đokovića, rezultatom 6:3, 7:5.

Đoković se namučio za finale u Dubaiju - Tenis

Tenis - Đoković se namučio za finale u Dubaiju

Nakon furioznog starta, Novak Đoković je posle nekoliko kriza uspeo da savlada Tomaša Berdiha, u polufinalu turnira u Dubaiju, rezultatom 6:0, 5:7, 6:4.

Ćorić priredio senzaciju u Dubaiju - Tenis

Tenis - Ćorić priredio senzaciju u Dubaiju

Mlada nada hrvatskog tenisa, Borna Ćorić je za 79 minuta pobedio Endija Marija na ATP turniru u Dubaiju.

49 minuta za polufinale u Dubaiju - Tenis

Tenis - 49 minuta za polufinale u Dubaiju

Najbolji teniser sveta, Novak Đoković je ekspresno savladao Turčina Marsela Ilhana u četvrtfinalu ATP turnira u Dubaiju, reuzlataom 6:1, 6:1.

Troicki među osam najboljih u Akapulku - Tenis

Tenis - Troicki među osam najboljih u Akapulku

Srpski teniser Viktor Troicki izborio je plasman u četvrtfinale ATP turnira u Akapulku pobedom nad Santjagom Hiraldom iz Kolumbije u dva seta.

Đoković rutinski savladao Golubjeva - Tenis

Tenis - Đoković rutinski savladao Golubjeva

Najbolji teniser sveta, Novak Đoković je demonstrirao moć u meču drugog kola ATP turnira u Dubaiju, savladao je Andreja Golubjeva rezultatom 6:1, 6:2.