11/09/2012 - 13:30 - Updated 11/09/2012 - 13:38

ATP: Titula i treće mesto

ATP: Titula i treće mesto - Tenis
Imago

Pobedom na US Openu, Endi Marej je došao do prvog Grend slem trofeja, ali i do treće pozicije na ATP listi

Škot je pretekao Rafaela Nadala, koji nije nastupao na turnirima još od eliminacije u drugom kolu Vimbldona i neće igrati ni naredna dva meseca.

Švajcarac Rodžer Federer i dalje drži lidersku poziciju, a Novak je i dalje drugi teniser sveta iako nije odbranio titulu u Njujorku.

Janko Tipsarević je na devetoj poziciji, odmah iza Huana Martina del Potra, a Viktor Troicki nije više među 30 najboljih na svetu, jer zauzima 31. mesto sa 1255 bodova.

Tenis - Montanjes osvojio samo gem

Branilac titule na Mastersu u Monte Karlu, Novak Đoković je ubedljivo startovao turnir ekspresnom pobednom nad Albertom Montanjesom, 6:1, 6:0.

ATP: Zatišje pred buru - Tenis

Tenis - ATP: Zatišje pred buru

Nova ATP lista nije donela mnogo promena uoči starta sezone na zemljanoj podlozi, Nadal ima 2050 bodova prednosti u odnosu na Novaka Đokovića.

Jelena stala u finalu u Bogoti - Tenis

Tenis - Jelena stala u finalu u Bogoti

Srpkinja Jelena Janković nije uspela da odbrani titulu u Kolumbiji, jer je u finalu VTA turnira u Bogoti izgubila od Francuskinje Karoline Garsije 6:3, 6:4.

VTA: Jelena osma, bez značajnijih promena - Tenis

Tenis - VTA: Jelena osma, bez značajnijih promena

Najnovija VTA rang lista je donela diskretan napredak Jelene Janković, dok su Ana Ivanović i Bojana Jovanovski sačuvale rejting, kao pre sedam dana.

Jelena izborila finale u Bogoti - Tenis

Tenis - Jelena izborila finale u Bogoti

Braniteljica titule u Kolumbiji, Jelena Janković je savladala Šanel Šepers za finale VTA turnira u Bogoti.

Jelena u polufinalu VTA turnira u Bogoti - Tenis

Tenis - Jelena u polufinalu VTA turnira u Bogoti

Srpkinja Jelena Janković je izborila plasman među četiri najbolje teniserke na VtA turniru u Kolumbiji.

Jovana Jakšić na pragu Top 100, Ana napredovala - Tenis

Tenis - Jovana Jakšić na pragu Top 100, Ana napredovala

Jovana Jakšić i Ana Ivanović su nakon turnira u Motereju napravile napredak na najnovijoj VTA listi, dok je Jelena Janković zabeležila manji pad.

ATP: Nadal uvećao prednost - Tenis

Tenis - ATP: Nadal uvećao prednost

Iako je osvojio dve uzastopne Masters titule, zaostatak Novaka Đokovića za prvim teniserom sveta iznosi 2.050 bodova.

Ana savladala Jovanu u finalu Montereja - Tenis

Tenis - Ana savladala Jovanu u finalu Montereja

U premijernom sve srpskom VTA finalu, Ana Ivanović je rutinski savladala Jovanu Jakšić rezultatom 6:2, 6:1.

Srpsko finale u Montereju - Tenis

Tenis - Srpsko finale u Montereju

Srpske teniserke Ana Ivanović i Jovana Jakšić boriće se za titulu na VTA turniru u Montereju.