11/09/2012 - 13:30 - Updated 11/09/2012 - 13:38

ATP: Titula i treće mesto

ATP: Titula i treće mesto - Tenis
Imago

Pobedom na US Openu, Endi Marej je došao do prvog Grend slem trofeja, ali i do treće pozicije na ATP listi

Škot je pretekao Rafaela Nadala, koji nije nastupao na turnirima još od eliminacije u drugom kolu Vimbldona i neće igrati ni naredna dva meseca.

Švajcarac Rodžer Federer i dalje drži lidersku poziciju, a Novak je i dalje drugi teniser sveta iako nije odbranio titulu u Njujorku.

Janko Tipsarević je na devetoj poziciji, odmah iza Huana Martina del Potra, a Viktor Troicki nije više među 30 najboljih na svetu, jer zauzima 31. mesto sa 1255 bodova.

Tenis - Još jedan istorijski uspeh Novaka Đokovića

Pored osvajanja i trećeg Mastersa u sezoni, Novak Đoković je postavio rekord ATP liste, kao teniser koji je napravio najveću prednost na čelu u odnosu na drugop

Bez promena na VTA listi - Tenis

Tenis - Bez promena na VTA listi

Na rang listi Ženske teniske asocijacije nije bilo značajnijih pomeranja, jer je većina takmičarki odmarala, jer su na programu bili mečevi FED kupa.

Istorijski trijumf Novaka Đokovića - Tenis

Tenis - Istorijski trijumf Novaka Đokovića

Najbolji teniser sveta je pobedom nad Tomašom Berdihom 7:5, 4:6, 6:3 u finalu turnira u Monte Karlu osvoji i treći Masters u sezoni.

"Kralj šljake" nemoćan, Novak u finalu - Tenis

Tenis - "Kralj šljake" nemoćan, Novak u finalu

Najbolji teniser sveta je demonstrirao moć u duelu sa Rafaelom Nadalom, rezultatom 6:3, 6:3, Novak Đoković je izborio plasman u finale Mastersa u Monte Karlu.

Novak deklasirao Čilića - Tenis

Tenis - Novak deklasirao Čilića

Najbolji teniser sveta, Novak Đoković je održao čas tenisa šampionu US Opena, Marinu Čiliću, u četvrtfinalu Mastersa u Monte Karlu.

Đoković rutinski savladao Austrijanca - Tenis

Tenis - Đoković rutinski savladao Austrijanca

Najbolji teniser sveta, Novak Đoković je bez većih problema u dva seta savladao Andreasa Hajder-Maurera, za četvrtfinale Mastersa u Monte Karlu.

Đoković savladao Španca u Monte Karlu - Tenis

Tenis - Đoković savladao Španca u Monte Karlu

Najbolji teniser sveta, Novak Đoković je zabeležio pobedu na startu turnira u Monte Karlu, rezultatom 6:1, 6:4 Srbin je izborio plasman u treće kolo.

Herojska pobeda Troickog - Tenis

Tenis - Herojska pobeda Troickog

Viktor Troicki je posle velike borbe savladao Martina Kližana, u prvom kolu mastersa u Monte Karlu Srbin je slavio rezultatom 7:6(5), 5:7, 6:2.

Povratak Tipsarevića na ATP listu - Tenis

Tenis - Povratak Tipsarevića na ATP listu

Posle bezmalo godinu i po dana pauze, Janko Tipsarević je zabeležio pobedu na turniru u Hjustonu, a od ovog ponedeljka ponovo je rangiran na ATP listi.

VTA: Ana šesta, Srpkinje pokvarile rejting  - Tenis

Tenis - VTA: Ana šesta, Srpkinje pokvarile rejting

Na najnovijoj VTA listi, među sto najboljih teniserki od Srpkinja samo je Ana Ivanović sačuvala poziciju kao pre nedelju dana.