02/07/2012 - 10:04 - Updated 02/07/2012 - 10:15

Blejk ponovo brži od Bolta

Blejk ponovo brži od Bolta - Atletika
AFP

Na olimpijskim kvalifikacijama u Kingstonu, najbrži čovek sveta Jusein Bolt je pobeđen od sunarodnjaka Johana Blejka, na 100 i na 200 metara

Aktuelni svetski prvak Johan Blejk, koji je tu titulu osvojio prošle godine u Daeguu nakon što je u finalnoj trci prvi favorit Bolt diskvalifikovan zbog nepravilnog starta, istrčao je na kvalifikacionom mitingu na Jamajci 100 metara u vremenu 9,75 i upisao se u istoriju kao četvrti najbrži sprinter svih vremena.

Bolt je u Kingstonu trčao u vremenu 9,86, dok je Pauel bio nešto sporiji i ostvario vreme 9,88

Svjetski rekord u toj disciplini drži Bolt (9,58), drugo najbolje vreme zabelažio je Amerikanac Tajson Gej (9,69), a Pauel je treći najbolji sprinter svih vremena (9,72).

Blejk je noćas pobedio svetskog rekordera i na 200 metara u vremenu 19.80, što je bilo tri stotinke brže od Bolta.

“Jusein mi je odmah prišao i čestitao. Rekao mi je da sam bio bolji ovoga puta i zahvalio sam se na tome, jer me je on uvek motivisao. Pred samu trku mi je poručio da ostanem miran i to sam i učinio”, rekao je Blejk.

Pored Bolta i Blejka, mesto na Olimpijskim igrama u Londonu u timu Jamajke na 200 metara obezbedio je Voren Vir, koji je u cilju imao vreme od 20.03 sekundi.

*LINK - Atletika

Britancima pet zlata za kraj Evropskog prvenstva - Atletika

Atletika - Britancima pet zlata za kraj Evropskog prvenstva

Poslednji dan takmičenja u Cirihu, prošao je u znaku britanske atletike i veličanstvenog Mo Faraha.

Perković i Lavileni osvojili treće uzastopno zlato - Atletika

Atletika - Perković i Lavileni osvojili treće uzastopno zlato

Hrvatska bacačica diska, Sandra Perković je i na trećem uzastopnom šampionatu Evrope osvojila zlatnu medalju, kao i skakač s' motkom Francuz Lavileni

Neuhvatljiva Šipers, svetski rekord Diniza - Atletika

Atletika - Neuhvatljiva Šipers, svetski rekord Diniza

Na Evropskom prvenstvu u Cirihu, Holanđanka Dafne Šipers slavila je i na 200m, dok je francuski hodač Johan Diniz oborio svetski rekord na 50 kilometra.

Podvig Jelače, srebro za Srbiju - Atletika

Atletika - Podvig Jelače, srebro za Srbiju

Tatjana Jelača je osvojila srebrnu medalju na Evropskom prvenstvu u Cirihu u disciplini bacanje koplja, hicem koji je samo 20cm bio kraći od pobedničkog.

Skinuo dres i ostao bez zlata na 3000m stipl - Atletika

Atletika - Skinuo dres i ostao bez zlata na 3000m stipl

Francuski atletičar Mahidin Benabada je pre cilja krenuo u proslavu osvajanja trećeg zlata na evropskim prvenstvima, ali ga je skidanje majice koštalo medalje.

Ivana skočila do srebra u Cirihu - Atletika

Atletika - Ivana skočila do srebra u Cirihu

Srpska atletičarka Ivana Španović osvojila je drugo mesto na Evropskom prvenstvu u Cirihu, skokom 6.81m u prvoj seriji.

Šipers zlatna na 100m, tri zlata za Britaniju - Atletika

Atletika - Šipers zlatna na 100m, tri zlata za Britaniju

Kiša i vetar su poremetili satnicu drugog atletskog dana na Evropskom prvenstvu u Cirihu, ali su održana sva planirana takmičenja.

IAAF Evropsko prvenstvo u Cirihu - Atletika

Atletika - IAAF Evropsko prvenstvo u Cirihu

U utorak 12. avgusta startuje smotra najboljih atletičara Evrope u Cirihu, a Eurosport će direktno pratiti kompletno takmičenje.

Španović u finalu, Kolašinac peti u Evropi - Atletika

Atletika - Španović u finalu, Kolašinac peti u Evropi

Na Evropskom prvenstvu u Cirihu, Asmir Kolašinac je u finalu bacanja kugle zauzeo peto mesto, dok je Ivana Španović preskočila 6.66m za finale.

Povratak Bolta, dominacija Jamajke u Glazgovu - Atletika

Atletika - Povratak Bolta, dominacija Jamajke u Glazgovu

Jusein Bolt je predvodio jamajčansku 4x100m štafetu do zlata na Igrama Komonvelta u Glazgovu, Englezi srebrni.