21/03/2011 - 08:14 - Updated 21/03/2011 - 09:00

Kejsi Stoner pobednik VN Katara

Stoner pobednik VN Katara - Motocikli
AFP

Australijanac Kejsi Stoner je na najbolji mogući način debitovao u novom timu, timu Honda Repsol. Za 3.440 sekundi je bio brži od Lorenca

Svetski šampion iz 2007. godine je startovao sa pol pozicije, ali je već na startu pao na treće mesto. Kolega iz kluba, Dani Pedrosa je poveo ispred Horhe Lorenca na Jamahi.

Već na pola prvog kruga je došlo do nove promene na vrhu. Lorenco je bio na prvoj poziciji, ali ni takav raspored nije dugo trajao.

Vozači Honde su se brzo reorganizovali i već u drugom krugu su potisnuli Lorenca sa prve pozicije. Narednih deset krugova je vođena borba za prvu poziciju u kojoj su učestvovali Australijanac iz Honde i Španac iz tima Jamaha. Kejsiju Stoneru je bilo potrebno 10 krugova da uhvati ritam i tada je uspeo da pretekne Lorenca. Prvu poziciju nije ispuštao do kraja, a pobeda u Kataru je četvrta u poslednjih pet trka za Stonera.

U centru pažnje bio je Valentino Rosi, koji je debitovao za novu ekipu, Dukati, međutim, nije oduševio. Italijan, sedmostruki svetski prvak Moto GP serije stigao je na cilj tek sedmi.

U Moto 2 klasi Štefan Bradl je došao do pobede, dok je kod zujalica najbolji bio Nikolas Terol. Dakle, sva tri osvajača pol pozicije došla su do pobede u trci. Evo i kompletnih rezultata

Motocikli - Pedrosa prekinuo seriju Markesa

Dani Pedrosa je iskoristio loš dan Marka Markesa i pobedom u Brnu prekinuo je fantastični niz od deset uzastopnih pobeda španskog asa.

Lorenco produžio ugovor - Motocikli

Motocikli - Lorenco produžio ugovor

I Horhe Lorenco je potvrdio ostanak u Jamahi do kraja 2016. godine

9 od 9 Marka Markeza - Motocikli

Motocikli - 9 od 9 Marka Markeza

Mladi španski as, Mark Markez zabeležio je novu pobedu u Moto GP šampionatu, osvajanjem Velike nagrade Nemačke.

Šampion najbrži na prvom testiranju - Motocikli

Motocikli - Šampion najbrži na prvom testiranju

Španac Mark Markez, prošlogodišnji Moto GP šampion, postavio je najbolje vreme na prvom testiranju na stazi "Sepang" u Maleziji.

Novajlija Markes je najmlađi svetski šampion - Motocikli

Motocikli - Novajlija Markes je najmlađi svetski šampion

Španac Mark Markes je sa 20 godina u svojoj debitantskoj sezoni u Moto GP šampionatu osvojio titulu, zauzevši treće mesto u Valensiji.

Lorenco osvojio VN Australije, Rosi na podijumu - Motocikli

Motocikli - Lorenco osvojio VN Australije, Rosi na podijumu

Vozač Jamahe, Španac Horhe Lorenco je pobednik 16. trke Moto GP šampionata koja je vožena za Veliku nagradu Australije.

Španski podijum u San Marinu - Motocikli

Motocikli - Španski podijum u San Marinu

Španski vozači su dominirali na stazi "Marko Simončeli", a Veliku nagradu San Marina osvojio je Horhe Lorenco.

Neuhvatljivi Mark Markes - Motocikli

Motocikli - Neuhvatljivi Mark Markes

Fenomenalni novajlija u Moto GP šampionatu, Mark Markes je maestralnom vožnjom osvojio Veliku nagradu Češke u Brnu.

Kal Kračlou na polu u Brnu - Motocikli

Motocikli - Kal Kračlou na polu u Brnu

Britanac Kal Kračlou na Jamahi Teh 3 osvojio je drugu pol poziciju u sezoni, na trci za Veliku nagradu Češke u Brnu.