02/02/2011 - 11:16 - Updated 02/02/2011 - 11:18

"Torpedo" na Olimpijskim igrama u Londonu 2012.

Torpedo u Londonu 2012 - Plivanje
EPA

Nakon više meseci spekulacija da li će ili ne ponovo zaplivati na velikim takmičenjima, Jan Torp je potvrdio da se definitivno vraća

Na pres konferenciji, legenda australijskog i svetskog plivanja, Jan Torp, je potvrdio da se vraća takmičenjima i da se sprema za Olimpijske igre u Londonu 2012. Odluku da se vrati je doneo još u septembru prošle godine, tako da su sva nagađanja o njegovom povratku se ispostavila kao ispravna.

"Nikad nisam razmišljao da ću se ponovo takmičiti, ali mi je drago da se vraćam takmičarskom plivanju. Proveo sam 4 godine van bazena i to mi je bilo neophodno" rekao je Torp.

Torp je i dodao da se prijavio u neophodnu doping test proceduru, koja počinje danas i trajaće devet meseci do prvog takmičenja na koje će izaći Torpedo

Dvadesetosmogodišnji plivač se povukao 2006. godine, a u blistavoj karijeri je osvojio 9 olimpijskih medalja, 5 zlatnih, 3 srebra i jednu bronzu. U zenitu svoje karijere Torp je bio najbolji plivač sveta na srednjim prugama slobodnim stilom. Nikad nije pobeđen na 400m a na 200m je samo jednom izgubio u karijeri. U svom novom početku Torp će se fokusirati na 100 i 200 metara.

*LINK - Plivanje

Stjepanović osvojio i zlato na Evropskom prvenstvu - Plivanje

Plivanje - Stjepanović osvojio i zlato na Evropskom prvenstvu

Srpski plivač Velimir Stjepanović je nakon osvajanja bronzane medalje, na Evropskom prvenstvu u malim bazenima osvojio zlato na 200m leptir.

Stjepanović doplivao do bronze - Plivanje

Plivanje - Stjepanović doplivao do bronze

Srpski plivač Velimir Stjepanović je osvojio bronzanu medalju na 400 metara slobodnim stilom, na Evropskom prvenstvu u malim bazenima.

Istorijski trijumf Misi Frenklin - Plivanje

Plivanje - Istorijski trijumf Misi Frenklin

Amerikanka Misi Frenklin je ušla u istoriju kao prva plivačia koja je na svetskom prvenstvu osvojila čak šest zlatnih medalja.

Treće zlato za Sunga, iznenadio Seto - Plivanje

Plivanje - Treće zlato za Sunga, iznenadio Seto

Poslednji takmičarski dan u Barseloni je doneo mnoga iznenađenja, od kojih je najveće diskvalifikacija američke štafete, kao i pobeda Japanca Setoa.

Drugo zlato za Jefimovu, rekorderka srebrna - Plivanje

Plivanje - Drugo zlato za Jefimovu, rekorderka srebrna

Julija Jefimova je na svom poslednjem nastupu na Svetskom prvenstvu u Barseloni osvojila zlatnu medalju u disciplini 50 metara prsno.

Veče svetskih rekorda - Plivanje

Plivanje - Veče svetskih rekorda

Pretposlednjeg dana Svetskog prvenstva, oborena su tri svetska rekorda, od čega su dva pala u večernjem delu programa.

Oboren rekord na 50 metara prsno - Plivanje

Plivanje - Oboren rekord na 50 metara prsno

Ruska plivačica Julija Jefimova oborila je rekord u disciplini 50 metara prsnim stilom na Svetskom prvenstvu u Barseloni.

Svemoćni Lohti, prekinut niz Frenklinove - Plivanje

Plivanje - Svemoćni Lohti, prekinut niz Frenklinove

Amerikanac Rajan Lohti je u samo dva sata osvojio dva zlata i izborio finalnu trku, a Misi Frenklin nije uspela da dođe do četvrtog zlata na SP u Barseloni.

Misi Frenklin osvojila peto zlato i ušla u istoriju - Plivanje

Plivanje - Misi Frenklin osvojila peto zlato i ušla u istoriju

Osvajanjem pete zlatne medalje na SP u Barseloni, u disciplini 200 metara leđno, Misi Frenklin je izjednačila rekord po broju osvojenih zlatnih medalja.

SP: Magnusen odbranio titulu - Plivanje

Plivanje - SP: Magnusen odbranio titulu

Australijanac Džejms Magnusen je odbranio titulu u "kraljevskoj" disciplini na Svetskom prevenstvu u Barseloni.